Wieczór poetycko-muzyczny Aspettando i Barbari

Inne wydarzenia literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 12 października 2017, 20:00

Wieczór poetycko-muzyczny Aspettando i Barbari (Czekając na barbarzyńców)

Poezja Konstandinosa Kavafisa i Zbigniewa Herberta

  • Giovanni Pampiglione - reżyseria i głos recytujący
  • Konrad Ligas - akordeon

Giovanni Pampiglione urodził się 23 lipca 1944 r. w Rzymie. Jest reżyserem teatralnym, scenografem, aktorem, pisarzem, tłumaczem i pedagogiem. To absolwent Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu w Rzymie (1962-1967) i Wydziału Reżyserii PWST w Warszawie (1968-1971). Twórca i lider Międzynarodowego Instytutu Teatralnego Atelier di Formia z siedzibą w Formii, poświęconego zagadnieniom dramaturgii XX wieku (głównie polskiej). Gość "Wakacji z Kisielem” reżyserował też w teatrach całej Polski, jest twórcą i dyrektorem Festiwalu "Dico Cracovia" (1995 i 1997), promującego współczesną dramaturgię włoską.

Konrad Ligas ukończył klasę akordeonu na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Janusza Patera. Uczestnik i laureat międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów akordeonowych. Aktywnie działa jako solista i kameralista zarówno w muzyce klasycznej, jak i jazzowej oraz klezmerskiej. Dokonał kilku prawykonań kompozycji kompozytorów krakowskich, grając m.in. z orkiestrą symfoniczną. Koncertował w wielu znanych salach koncertowych m.in.: Filharmonii Krakowskiej, Radio Kraków, Teatrze Słowackiego w Krakowie, Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy, Studio Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie, Galicia Jewish Museum.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.