Europejski Dzień Kina Artystycznego 2017

Festiwale i przeglądy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 15 października 2017

15 października po raz drugi będziemy celebrować w Krakowie Europejski Dzień Kina Artystycznego! To niebywała okazja, żeby wspólnie poznawać artystyczne kino i cieszyć się najwspanialszymi produkcjami filmowymi.

Kino Agrafka zaprasza na wyjątkowy pokaz filmu Twój Vincent w reżyserii Doroty Kobieli i Hugha Welchmana, pierwszej w historii kina pełnometrażowej produkcji stworzonej w całości techniką animacji malarskiej. Po projekcji odbędzie się spotkanie z Darią Solar, jedną ze współtwórczyń tego niezwykłego dzieła.

Kino KIKA szykuje przedpremierowy pokaz filmu Dusza i ciało (reż. Ildikó Enyedi), któremu towarzyszyć będzie degustacja wina i przekąsek.

Kino mikto przygotowało m.in. przedpremierowy pokaz filmu Emira Kusturicy Na mlecznej drodze.

W Kinie Pod Baranami zobaczymy premierowo francuski komediodramat Nasz najlepszy rok Cédrica Klapischa, któremu również towarzyszyć będzie degustacja, a także poruszający dramat Macieja Sobieszczańskiego Zgoda. Oprócz tego w programie znalazły się warsztaty dla dzieci, konkursy i spotkania z twórcami.

(Justyna Skalska, miesięcznik „Karnet”)

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.