The Zipheads w Alchemii

Muzyka klubowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 13 października 2017, 20:00

THE ZIPHEADS

The Zipheads pochodzą z St Albans w Wielkiej Brytanii. Grają rocka zmieszanego z punkiem, surfem, swingem, ska, soulem, reggae i muzyką irlandzką. Do tej pory nagrali dwie płyty i zagrali setki koncertów w Wielkiej Brytanii i Europie.

Zespół powstał koło roku 2005 początkowo jako zespół punk rockowy inspirowany muzyką the Clash, Stiff Little Fingers i Descendents, jednak rosnące zamiłowanie do Rock&Rolla i Rockabilly lat 50 skłoniło członków zespołu do zastąpienia gitary basowej kontrabasem. Nazwa The Zipheads czasowo została zastąpiona nazwą The Runaway Boys, pod którą zaczęli występować jako rewiowy zespół. W roku 2008 wydali pierwszą epkę z własnymi utworami i powrócili do oryginalnej nazwy.

Zespół wyruszył w trasę i zagrał wiele koncertów w Wielkiej Brytanii i w Europie występując na jednej scenie z zespołami punkowymi takimi jak Peter and The Test Tube Babies i Discharge, a także występując przed sławami brytyjskiej sceny 2-Tone: The Selecter, The Beat i Neville Staple.

The Zipheads mają również swoje miejsce na scenie psychobillowej, w swojej karierze grali na jednej scenie z takimi legendami psychobilly jak The Meteors, Guana Batz, Demented Are Go, King Kurt, Mad Sin, a także występowali na festiwalach dedykowanych psychobilly w Hiszpanii, Francji, Szwecji i Holandii.

W roku 2013 zespół wydał swój debiutancki album. Po koncertach promujących go zespół wydał w 2015 roku singla w słynnej brytyjskiej wytwórni rockabilly/psychobilly Western Star Records. W listopadzie 2016 wydali oczekiwany drugi album  nakładem Bomber Music.

http://zzz.zipheads.com/

SUPPORT: TONY TARANTULA AND HIS BASTARDS

Tony Tarantula & his Bastards, to młoda stażem kapela założona w styczniu 2012. Grają proste, szybkie, brutalne psychobilly.

https://www.facebook.com/tonytarantula666/

udostępnij

więcej

  • WSTĘP 20 zl

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.