KineDok. Lato-jesień w Dworku Białoprądnickim

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

KineDok. Lato – Jesień to unikalny klub filmowy oraz alternatywna platforma dystrybucyjna skupiająca zarówno miłośników, jak i twórców kina dokumentalnego. W ramach tego projektu nieodpłatnie dla publiczności pokazywane są wybrane przez organizatorów europejskie filmy dokumentalne, prezentowane i nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych.

Inicjatorem projektu jest Instytut Filmu Dokumentalnego w Pradze, a koordynatorem w Polsce jest Krakowska Fundacja Filmowa, organizator jednego z najstarszych w Europie festiwali filmowych – Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Creative Europe Media, Visegrad Fund, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2017.

Przez najbliższe trzy miesiące spotykać będziemy się z ludzkimi problemami i historiami, dzięki wyjątkowym, dokumentalnym produkcjom filmowym z Europy środkowo-wschodniej.

5 października 2017, 18.00
5 października (2016), Czechy/Słowacja
reż.
Martin Kollár
5 października to dzień, kiedy Jan, bohater filmu musi stawić się w szpitalu i poddać ważnej operacji. Jest ona konieczna, ale niesie ze sobą ryzyko – wyniki badań wskazują, że pacjent ma 50% szans na to, że operacja się powiedzie. Zdając sobie sprawę z tego, że być może ma przed sobą ostatnie miesiące życia, Jan postanawia wyruszyć w podróż, która zakończyć się musi 5 października. Z dziennika, który bohater prowadzi dowiadujemy się, że data ta determinuje jego podejście do wszystkiego, co spotyka go w podróży. Czujemy jego strach, ale i nadzieję. Jak zakończą się jego zmagania? Czy zdecyduje się na operację? Historia bohatera może być bliska wielu osobom, dla których wiadomość o chorobie i konieczności podjęcia wiążącego się z ryzykiem leczenia, otwiera zupełnie nowe obszary myślenia o swoim życiu.

19 października, 18.00
Zwyczajny oddech, Rumunia, 67 min.

2 listopada, 18.00
Para na wodzie (Czechy, Słowacja), 83 min.

16 listopada, 18.00
Dzieci Kaina (Węgry, Francja), 104 min.

23 listopada, 18.00
Kino, moja miłość (Rumunia, Czechy), 70 min.
Po seansie spotkanie ze scenarzystką Iliną Micu

7 grudnia, 18.00
Księżycowy spacer z dziadkiem (Norwegia),  46 min.

21 grudnia, 18.00
Turystyka! (Chorwacja), 52 min.

28 grudnia, 18.00
Wujek Tony, trzej głupcy i służba bezpieczeństwa (Bułgaria), 86 min.

udostępnij

więcej

  • Wstęp wolny
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.