Rozmowy o człowieku

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Rozmowy o człowieku to nowy cykl spotkań z uczonymi, filozofami, lekarzami i artystami, poświęconych różnym wymiarom ludzkiego doświadczenia – religijności, moralności, twórczości i kreatywności, chorobom somatycznym i psychicznym, cierpieniu – podejmowanym z perspektywy współczesnej psychologii i psychiatrii.

★ ★ ★ 17.01 Rozmowy o starości ★ ★ ★

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Rozmowy o człowieku” zatytułowane „Rozmowy o starości”, w którym wezmą udział prof. Tomasz Grodzicki, lekarz internista i geriatra, oraz o. Leon Knabit, benedyktyn, pisarz i publicysta. Spotkanie poprowadzi je prof. Dominika Dudek, psychiatra.

Uczestnicy spotkania porozmawiają o fizycznych, intelektualnych i duchownych wyzwaniach związanych ze starzeniem się oraz o tym, czy w starości można znaleźć szczęście.

W spotkaniu wezmą udział:
★ prof. Tomasz Grodzicki – lekarz internista i geriatra, były dziekan Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UJ, obecnie prorektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ds. Collegium Medicum
★ o. Leon Knabit – benedyktyn, były przeor opactwa w Tyńcu, publicysta, autor wielu książek i programów telewizyjnych.
★ prof. dr hab n. med. Dominika Dudek - psychiatra, redaktor naczelna czasopisma Psychiatria Polska, kieruje Zakładem Chorób Afektywnych Katedry Psychiatrii CM UJ, współpracuje z Centrum Kopernika.

Harmonogram kolejnych spotkań z cyklu Rozmowy o człowieku:
★ 07.02.2018, środa, godz. 18.00 „Rozmowy o wierze, wolności i Kościele”, ks. Adam Boniecki
★ 7.03.2018, środa, godz. 18.00 „Rozmowy o rodzinie”, prof. Bogdan de Barbaro

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.