Du:Da:Di, warsztaty umuzykalniające

Dziecięce warsztaty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza dzieci w wieku od 0 do 1,5 roku oraz od 1,5 roku do 3 lat na warsztaty umuzykalniające „Du:Da:Di”. Na warsztatach słuchamy muzyki z różnych zakątków świata. Pracujemy głosem – to pierwszy i najbliższy człowiekowi instrument. Ważną rolę odgrywa też ruch. Dzięki niemu dzieci uczą się rytmicznego, harmonijnego poruszania się, które stanowi podstawę wyczucia i rozumienia rytmu. Poznają swoje ciało oraz otaczającą je przestrzeń – także kulturową. Ponadto zajęcia są okazją do uczenia się naśladowania, współdziałania z innymi, podejmowania nowych działań-wyzwań.

Warsztaty prowadzone są w oparciu o teorię uczenia się muzyki profesora Edwina E. Gordona, doświadczonego muzyka, pedagoga, jazzmana. Stymulują rozwój muzyczny dziecka: kształcą słuch muzyczny, wzbogacają słownik rytmiczny i tonalny, doskonalą umiejętność śpiewania. Wpływają korzystnie na koordynację: oddech – ruch – śpiew. Wspomagają motorykę, ćwiczą koncentrację oraz umiejętność komunikowania się. 

Prowadzący: Ewa Wicher i Monika Madej - członkinie Polskiego Towarzystwa Edwina E. Gordona, nominowane do nagrody Słoneczniki 2013 w konkursie na najbardziej rozwojowe inicjatywy dla dzieci, współzałożycielki Centrum Inicjatyw Artystycznych i Edukacyjnych "Dumbadi".

Spotkania odbywają się w dwóch grupach wiekowych:

  • Grupa 1 (do 1,5 roku życia): 9:30-10:15
  • Grupa 2 (1,5 do 3 roku życia): 10:30-11:15
  • Grupa 3 (mieszana): 11:30-12.15

Honorujemy Kartę Dużej Rodziny – 30% zniżki na udział w zajęciach dla posiadaczy Karty.

udostępnij

więcej

  • 12 430 18 27
  • szelingowska@etnomuzeum.eu
  • 4 zajęć w karnecie to 60 zł. Karnet ważny jest przez 5 tygodni od daty zakupu. Można go kupić w kasie Muzeum, przed zajęciami. Płatność – gotówką.
    Koszt pojedynczego biletu to 20 zł.
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.