Wszystkie drogi prowadzą na Krupniczą. O Domu Literatów

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 17 września 2017, 13:00-14:00

Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Kraków i Dom Literatów zapraszają na spotkanie z Anną Grochowską - autorką książki "Wszystkie drogi prowadzą na Krupniczą. O Domu Literatów".

"Wszystkie drogi prowadzą na Krupniczą" to długo wyczekiwana opowieść o legendarnej kamienicy, w której od 1945 roku zamieszkiwała plejada gwiazd polskiej literatury. Mieszkali tu – począwszy od młodopolanina Artura Górskiego, przez sprawującą pieczę nad spuścizną Witkacego wdowę Jadwigę Witkiewiczową i Annę Brzozowską, córkę Stanisława Brzozowskiego, po „papieża awangardy” Tadeusza Peipera – reprezentanci pokolenia 1910, pokolenia Kolumbów, pokolenia „pryszczatych”, pokolenia ’56, Nowej Fali oraz pokolenia ’76. Znajdziemy tu tak ważne nazwiska jak: Wisława Szymborska, Sławomir Mrożek, Tadeusz Różewicz, Konstanty Ildefons Gałczyński, Jerzy Andrzejewski, Halina Poświatowska, Anna Świrszczyńska, Stefan Kisielewski i wielu innych.

Nie bez powodu przy okazji tej książki spotkamy się na Święcie ulicy Kanoniczej - wszak i o niej znajdziemy tam rozdział. To właśnie do dzisiejszej siedziby Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Kraków przy Kanoniczej 7 częściowo przeniosło się literackie środowsko najsławniejszych pisarzy i ludzi pióra, członków Związku Literatów Polskich z lat 1945-1983.

Wydarzenie odbędzie się w ramach Święto Dzielnicy I - Stare Miasto - Święta ulicy Kanoniczej.

Prowadzenie: Kamil Reichel (Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Kraków).

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.