The New Lessers w Dworku Białoprądnickim

Inne koncerty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 17 września 2017, 19:00

Antoni Krupa oraz Agata Ślazyk zaprezentują nam blues-rockowe utwory takich grup jak Traffic, JethroThul czy Free, songi Boba Dylana oraz autorskie utwory tj. fragmenty spektaklu poetycko muzycznego "Amela - blues o rozwianych włosach na wietrze".

THE NEW LESSERS
nazwa zespołu nawiązuje do pierwszego zespołu Antka Krupy "The Lessers" działającego w latach 60-tych. W zespole tym grał m.in. legendarny krakowski muzyk Zbigniew Seifert. Zespół "New Lessers" wykonuje covery angielskich zespołów blues-rockowych końca lat 60-tych. Obecnie Antoniemu Krupie towarzyszy songwriterka związana z Piwnica Pod Baranami - Agata Ślazyk.

Antek Krupa
Od prawie 40 lat Antoni Krupa związany jest z Radiem Kraków. Jego ciepły głos z charakterystycznym "r" od lat wprowadza słuchaczy w dobry nastrój i meandry muzyki… I choć sam mówi o sobie, że jest starym zdartym bluesmanem, to Antek Krupa to jedna z najbarwniejszych postaci krakowskiego dziennikarstwa i jedna z nielicznych prawdziwych osobowości - nie tylko radiowych. Jest bywalcem muzycznych festiwali, skarbnicą wiedzy o jazzie i bluesie, właścicielem ogromnej kolekcji płyt winylowych i miłośnikiem oryginalnych kapeluszy. Jako muzyk grał m.in. z Markiem Grechutą i Jazz Band Ball Orchestra. Napsał książkę "Miasto błękitych nut - czyli istoria Krakowskiego Jazzu i nie tylko" nagrodzoną statuetką "Jazzowego Oskara" przez Jazz Klub Melomani". Nagrał autorską płytę z udziałem Jaka Śpierany (współkompozytor) "Amela - blues o rozwiaych włosach na wietrze" w nagraniu której wzęli udział wybit artyści: Karolina Cygonek, Magra Piskorczyk i Jorgos Skolias a także czarnoskóra amarykańska wokalistka Harrriet Levis.

Agata Ślazyk
Songwrigterka wokalistka, gitarzystka związana z Piwnicą Pod Baranam. Kiedy Antek Krupa usłyszał ją po raz pierwszy powiedział: WOW !!! To pierwsza rockmanka Piwnicy Pod Baranami. Od tego momentu ta opinia funkcjonuje w środowisku artystycznym Krakowa.
Nagrała autorską płytę "Nie daj się zjeść" z której utwory odniosiły sukcesy na Alternatywnej Liście Przebojów Radia Kraków. Agata koncertuje z powodzeniem na europejskich scenach. Ostatnio występowała w Londynie w Berlinie i w Wiedniu a niedawno w Toronto.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.