Podgórska Jesień Kulturalna

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 15 września 2017 - niedziela, 17 września 2017

Detektywistyczna gra terenowa, nietuzinkowe spotkanie literackie, artystyczny performance i animacje dla dzieci – to tylko niektóre z atrakcji przewidzianych w programie tegorocznej edycji Podgórskiej Jesieni Kulturalnej, organizowanej przez Centrum Kultury Podgórza. Wyjątkowy będzie również finał imprezy gwiazdy estrady, m.in. Urszula i Felicjan Andrzejczak zaśpiewają największe przeboje polskiej muzyki rozrywkowej skomponowane przez Romualda Lipko. Nie zabraknie takich szlagierów jak: „Jolka, Jolka, pamiętasz?”, „Dmuchawce, latawce wiatr”, „Wszystko czego dziś chcę”, „Aleja Gwiazd” czy „Malinowy król”. 

Podgórska Jesień Kulturalna to największa cykliczna impreza organizowana przez Centrum Kultury Podgórza i jedno z najważniejszych wydarzeń tego typu odbywających się w prawobrzeżnej części Krakowa. Wierzę, że program tegorocznej edycji nie zawiedzie ani oddanych fanów projektu, ani tych, którzy po raz pierwszy zdecydują się przywitać z nami jesień – mówi Anna Grabowska, Dyrektor Centrum Kultury Podgórza.

 Trzydniowe kulturalne święto rozpoczniemy interaktywną grą terenową („Tajemnice Pana Bednarskiego“) dla uczniów podgórskich szkół. Jej uczestnicy − wcielając się w rolę detektywów − będą odkrywać sekrety historii malowniczej dzielnicy Krakowa. Tego samego dnia wieczorem zaprosimy krakowian na wyjątkowe spotkanie literackie wokół nowej książki Michała Zabłockiego „Janowska”, dedykowanej w całości matce autora, Alinie Janowskiej. Ukazuje ona życie gwiazdy w zdrowiu i w chorobie. Jest to opowieść biograficzna i poetycka zarazem. Jej nietypowa formuła z pewnością zainteresuje miłośników obydwu tych gatunków literackich.

Drugi dzień Podgórskiej Jesieni Kulturalnej (16 września) upłynie pod hasłem „Święta Ulicy Sokolskiej” − malowniczo położonej uliczki, znajdującej się między plantami im. F. Nowackiego a zabytkowymi schodami prowadzącymi w stronę mostu Piłsudskiego. To właśnie przy niej ma swoją siedzibę Centrum Kultury Podgórza. Tego dnia mieszkańcy będą mogli szczegółowo zapoznać się z ofertą Centrum w nowym roku kulturalno-oświatowym 2017/2018 – zaplanowano prezentacje najciekawszych zajęć i warsztatów organizowanych przez CKP. W programie znalazły się również animacje dla dzieci i dorosłych − będzie można m.in. obejrzeć pokaz puszczania baniek mydlanych, wziąć udział w konkursach z nagrodami i zrelaksować się na wygodnych leżakach.

Na parkingu przy siedzibie Centrum Kultury Podgórza pojawi się także stylowy autobus, który stanie się głównym elementem artystycznego performancu w wykonaniu Piotra Lutyńskiego i Grupy Rdzeń oraz zaproszonych gości („Projekt KR736EJ Dziadobus“). Dach pojazdu zamieni się w scenę, z której na przemian będzie rozbrzmiewać grana na żywo, porywająca muzyka − od jazzu, przez bluesa i rocka, aż po folk i awangardę – oraz poezja Miłosza Biedrzyckiego, recytowana przez autora. Ideą „Projektu KR736EJ Dziadobus“ jest nawiązanie do wozu teatralnego, kina objazdowego oraz muzycznego taboru.

Ostatniego dnia Podgórskiej Jesieni Kulturalnej (17 września) centrum muzycznych wydarzeń stanie się Rynek Podgórski. Na scenie najpierw zaprezentują się najlepsze zespoły i soliści Centrum Kultury Podgórza. Po południu koncert da Krystyna Giżowska z zespołem, a wieczorem wystąpi Mateusz Mijal. Mocnym finałowym akcentem będzie koncert „ROMUALD LIPKO – ZŁOTE PRZEBOJE”. − Usłyszycie Państwo kilkadziesiąt muzycznych hitów, które miałem przyjemność skomponować dla znanych polskich artystów. Wykonają je gwiazdy estrady Urszula i Felicjan Andrzejczak oraz wspaniali młodzi wokaliści Grzegorz Wilk, Marta Świątek-Stanienda i Ewa Szlachcic. Będzie radośnie, młodo i przyjaźnie. Serdecznie zapraszam – zachęca Romuald Lipko. Nie zabraknie m.in. takich szlagierów jak: „Tyle samo prawd ile kłamstw“, „Wszystko czego dziś chcę“, „Jolka, Jolka pamiętasz?“, „Piąty bieg“, „Bal Wszystkich Świętych“, „Takie tango“, „Latawce, dmuchawce, wiatr“, „Nic nie może przecież wiecznie trwać“, „Aleja Gwiazd“, „Malinowy Król“ czy „Za ostatni grosz“.

PROGRAM PODGÓRSKIEJ JESIENI KULTURALNEJ

15 WRZEŚNIA (PIĄTEK)
godz. 10.00-13.00 Detektywistyczna gra terenowa dla podgórskich szkół pn.: „Tajemnice pana Bednarskiego”
– interaktywna gra o historii Podgórza
godz. 10.00-10.30 – rejestracja uczestników (Centrum Kultury Podgórza, rozpoczęcie)

godz. 19.30 Spotkanie wokół książki „Janowska" (Czuły Barbarzyńca Press 2017) z udziałem autora Michała Zabłockiego.
(Centrum Kultury Podgórza, sala kominkowa)
Prowadzenie: Marta Półtorak

16 WRZEŚNIA (SOBOTA)
„ŚWIĘTO ULICY SOKOLSKIEJ”
godz. 10.00-15.00 Performance artystyczny „Projekt KR736EJ Dziadobus”
w wykonaniu Piotra Lutyńskiego i  Grupy Rdzeń oraz zaproszonych gości.
(parking przy Centrum Kultury Podgórza)
Koncerty coverowe, warsztaty muzyczne dla dzieci, czytanie performatywne poezji Miłosza Biedrzyckiego.

godz. 10:00-18:00 Stoisko gastronomiczne
(parking przy Centrum Kultury Podgórza)

godz. 11.00-18.00 „Dzień Otwarty Centrum Kultury Podgórza”
(Centrum Kultury Podgórza)
Prezentacja zajęć i warsztatów organizowanych przez Centrum Kultury Podgórza, animacje dla dzieci i dorosłych. Zwiedzanie siedziby CKP przy ul. Sokolskiej 13 z przewodnikiem. Prezentacja Szkolnego Schroniska Młodzieżowego.

godz. 18:00-19:00 Koncert „Pod Dachami Paryża-Edith Piaf” Dorota Helbin-Bębenek z zespołem
(Centrum Kultury Podgórza, sala widowiskowa)

WAŻNE!
W związku z odbywającą się Podgórską Jesienią Kulturalną, 16 września br. (sobota) wystąpią zmiany w organizacji ruchu na ul. Sokolskiej. Prosimy żeby tego dnia − w godz. 7.00-20.00 − nie pozostawiać samochodów na parkingu przy siedzibie Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13) oraz wzdłuż całej ulicy.

17 WRZEŚNIA (NIEDZIELA) 
RYNEK PODGÓRSKI
godz. 11.00-12.00
− Prezentacja najlepszych zespołów i solistów z Centrum Kultury Podgórza
godz. 14.30-15.30 – Koncert Krystyny Giżowskiej z zespołem
godz. 16.00-18.30 – Program artystyczny
godz. 19.15-20.00 – Koncert Mateusza Mijala
godz. 21.00-22.00 – Koncert „ROMUALD LIPKO – ZŁOTE PRZEBOJE”
Wystąpią: Romuald Lipko, Urszula, Felicjan Andrzejczak, Grzegorz Wilk, Marta Świątek-Stanienda i Ewa Szlachcic.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.