Baranki dzieciom

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Kino Pod Baranami zaprasza najmłodszych widzów na kolejną edycję Baranków Dzieciom - poranków filmowych dla maluchów. W każdą niedzielę mali kinomani spotkają się z bohaterami najpiękniejszych polskich bajek, a po seansie wezmą udział w twórczych warsztatach.

Po wszystkich seansach filmowych dzieci będą miały możliwość odkrycia swoich talentów oraz rozwijania wyobraźni podczas rozmaitych zajęć artystycznych. Warsztaty odwołują się do tematyki obejrzanych wcześniej bajek, a prowadzone są przez wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę animatorów oraz zaprzyjaźnionych artystów. W lutym maluchy będą miały okazję wykazać się zdolnościami manualnymi podczas zajęć plastycznych i rozładować nagromadzoną energię na warsztatach bębniarskich.

PROGRAM:

niedziela, 21 stycznia 2018, godz. 11.00
DZIEŃ BABCI I DZIADKA:
MAMI FATALE - zestaw bajek, 40’, reż. Łukasz Kacprowicz, Polska 2012-2014
+ warsztaty plastyczne
Opowieść o starszej pani, która uciekła od zgiełku miasta do malowniczej wioski razem z dwójką zwierzaków: Psiną i Prosięciem, by poświęcić się swojej wielkiej pasji, jaką jest gotowanie. Jej małą chatkę otacza ogród, gdzie rosną owoce i warzywa niezbędne do przygotowania Maminych potraw. W sercu domku znajduje się kuchnia, gdzie powstają smakowite dania. Atmosferę sielanki zwykle burzy nieoczekiwany zbieg okoliczności, który wiedzie naszych bohaterów wprost na spotkanie z przygodą. Tylko dzięki współdziałaniu trójki bohaterów możliwe jest zażegnanie kłopotów. Zawsze bowiem zwycięża przyjaźń. I można znów zasiąść razem na ławeczce przed domem, żeby spałaszować jakiś przysmak.
W roli narratora wystąpił krytyk kulinarny i podróżnik Robert Makłowicz.
Odcinki: ITALIANO | NIESAMOWITA HISTORIA | PSINOKIO | ZAKLINACZ MAKARONU
Warsztaty plastyczne
poprowadzi Anna Karlińska, absolwentka Sztuki Ogrodowej na Uniwersytecie Rolniczym, projektantka ogrodów, z zamiłowania florystka i plastyczka.

niedziela, 4 lutego 2018, godz. 11.00
REKSIO
- zestaw bajek, 40’, reż. Marian Cholerek, Lechosław Marszałek, Edward Wątor, Polska 1972-73
+ warsztaty bębniarskie
Kultowe przygody ulubieńca małych widzów - pomysłowego Reksia. Zafascynowany filmowymi przygodami Bolka i Lolka, Reksio staje się namiętnym telewidzem, przeżywa swoją wielką wyprawę w kosmos z psiej wyobraźni, opiekuje się rannym kundlem, który wpadł pod samochód i próbuje swoich sił w malarstwie.
Odcinki: REKSIO TELEWIDZ | REKSIO KOSMONAUTA | REKSIO PIELĘGNIARZ | REKSIO MALARZ
Warsztaty bębniarskie
poprowadzi Mateusz Sarapata, uczeń rewelacyjnego perkusisty Marka „Smoka” Rajsa (Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej), członek zespołów SALK, Hatbreakers oraz Wataha Drums. Dzieci będą poznawać instrumenty (conga, djembe, dun duny, bongosy, cajon, bum bum rurki itp.), ich historię oraz dźwięki, jakie można z nich wydobyć, a także uczyć się zasad rytmiki i wspólnie muzykować.

niedziela, 11 lutego 2018, godz. 11.00
ZABAWY BOLKA I LOLKA
- zestaw bajek, 40’, reż. M. Cholerek, Z. Kudła, F. Pyter, W. Wajser, E. Wątor, Polska 1975-76
+ warsztaty plastyczne
Dwaj sympatyczni bracia, Bolek i Lolek, spędzają razem wolny czas. Dzięki własnej pomysłowości, przeżywają wiele przygód, których pozazdrościć im mogą inne dzieci. Czasami do zabawy włącza się ich koleżanka, Tola. Wspólnie szukają skarbów, konstruują gokarty i biorą udział w wyścigach, próbują skoku ze spadochronem jak prawdziwi żołnierze i ratują pozostawione bez opieki niemowlę. Bywa, że to oni wymagają ratunku, ale z każdej opresji wychodzą cało.
Odcinki: GOKARTY | NIEZWYKŁE ODKRYCIE | MASZERUJE WOJSKO | NIEFORTUNNE NIAŃKI
Warsztaty plastyczne
poprowadzi - związana z Cricoteką - artystka i animatorka, Justyna Droń, która zajmuje się alternatywną edukacją artystyczną i szeroko rozumianą ekspresją twórczą.

niedziela, 18 lutego 2018, godz. 11.00
ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA:
PRZYGODY KOTA FILEMONA
- zestaw bajek, 40’, reż. Ireneusz Czesny, Alina Kotowska, Zbigniew Czernelecki, Polska 1979-81
+ warsztaty plastyczne z JOANNA TWORZY
Filemon to bardzo ciekawski mały kotek. Co rusz coś mu się przytrafia. Dla młodego kociaka świat jest pełen niespodzianek i wyzwań. Na podwórku i w wiejskim domku przecież tyle się dzieje. Myszy harcują, lis czai się na kury, jakieś strachy kołaczą się na strychu. Niektóre kocie wyprawy mogą być niebezpieczne. Z opresji ratuje Filemona stary czarny kocur Bonifacy, całymi dniami wylegujący się na piecu. Od niego tytułowy bohater pobiera życiowe nauki, jednak ani myśli stosować się do nich, musi wszystko sprawdzić sam.
Odcinki: SŁODKIE ŻYCIE | ŁATA NA ŁACIE | WŁASNY KĄT | KWIECIEŃ PLECIEŃ
Warsztaty plastyczne
poprowadzi Joanna Żyłowska (Joanna tworzy) - projektantka i pedagog, absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Współpracowała m.in. z Małopolskim Ogrodem Sztuki, Domem Kultury Inspiro, Fundacją Bullerbyn i Uniwersytetem Dzieci UE.

niedziela, 25 lutego 2018, godz. 11.00
PAMIĘTNIKI FLORKI
- zestaw bajek, 40’
+ warsztaty bębniarskie
Polski serial animowany, który pokazuje świat z perspektywy kilkuletniego dziecka. Główna bohaterka, mała ryjówka Florka jest pilną obserwatorką rzeczywistości. Nie do końca wierzy wyjaśnieniom dorosłych, więc sprawdza wszystko sama i oczywiście dochodzi do własnych wniosków - niekoniecznie słusznych, ale zawsze bardzo nowatorskich. Jak każdy maluch dziwi się najprostszym zjawiskom, jednocześnie ucząc się je rozumieć i nazywać; oswaja swoje emocje - strach, zazdrość, zachwyt, rozczarowanie czy wstyd. Ważną rolę w serialu pełni dom rodzinny - ostoja bezpieczeństwa i spokoju - chociaż rodzice Florki nie zawsze wykazują odpowiednie zainteresowanie problemami córki, a czasem wręcz ich nie rozumieją. Jedna rzecz jest jednak niezmienna - Florka czuje się kochana, co daje jej siłę i wiarę w siebie, a także odwagę do zadawania pytań i pozwala nie zrażać się częstym brakiem odpowiedzi.
Odcinki: CZTEROLISTNA KONICZYNA | PODRÓŻ | SEN | STARSZA SIOSTRA
Warsztaty bębniarskie
poprowadzi Mateusz Sarapata, uczeń rewelacyjnego perkusisty Marka „Smoka” Rajsa (Krakowska Szkoła Jazzu i Muzyki Rozrywkowej), członek zespołów SALK, Hatbreakers oraz Wataha Drums. Dzieci będą poznawać instrumenty (conga, djembe, dun duny, bongosy, cajon, bum bum rurki itp.), ich historię oraz dźwięki, jakie można z nich wydobyć, a także uczyć się zasad rytmiki i wspólnie muzykować.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.