Edukacyjne wycieczki rowerowe

Wydarzenia sportowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

W ostatnich latach w Krakowie przybywa rozwiązań mających ułatwić sprawne i bezpieczne przemieszczanie się rowerzystów po mieście, takich jak: kontrapasy, śluzy rowerowe, pasy filtrujące, pasy dla rowerów, strefy uspokojonego ruchu. Jeśli nie wiesz, gdzie możesz je spotkać i jak należy z nich korzystać, te wycieczki są stworzona z myślą o Tobie! Ponadto, jeśli chcesz usystematyzować wiedzę m.in. na temat: przepisów ruchu drogowego dotyczących rowerzystów, w tym zasad ruchu w ruchu ogólnym, kwestii pierwszeństwa w obrębie przejazdu dla rowerów, na ciągach pieszo-rowerowych i skrzyżowaniach równorzędnych, zasad ruchu wokół i po Rynku Głównym oraz jazdy po ulicach z torowiskiem...i wiele, wiele więcej – wybierz się na tę rowerową wycieczkę z własnym rowerem (bądź rowerem z wypożyczalni)! Zaplanowane trasy są łatwe, wiodą w większości po płaskim terenie i w znacznym stopniu korzystają z infrastruktury rowerowej. Podstawowe umiejętności rowerzysty oczywiście obowiązkowe.
Wycieczki prowadzą świetnie przygotowani członkowie Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów. Każda wycieczka będzie trwać ok. 2 godzin.

Najbliższe rowerowe wycieczki odbędą się:

  • 18 sierpnia o godz. 11.00, miejsce zbiórki: pl. Wszystkich Świętych przed budynkiem Magistratu, trasa: Stare Miasto, Dębniki, Stare Podgórze, termin na zgłoszenia – do 16 sierpnia do godz. 15.00
  • 25 sierpnia o godz. 14.30, miejsce zbiórki: pl. Wszystkich Świętych przed budynkiem Magistratu, trasa: Stare Miasto, Stare Podgórze, termin na zgłoszenia – do 23 sierpnia do godz. 15.00

Liczba miejsc na wycieczkę jest ze względów organizacyjnych limitowana, a o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Zgłoszenia można nadsyłać na adresy mailowe: dariusz.niewitala@um.krakow.pljoanna.majdecka@um.krakow.pl oraz natalia.slowinska@um.krakow.pl lub dzwoniąc na numery telefonów: 12 616 78 24, 12 616 87 70, 12 616 87 80. Potwierdzeniem udziału w wycieczce jest informacja zwrotna ze strony przedstawiciela Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa. W wycieczce mogą uczestniczyć także osoby niezarejestrowane na nią wcześniej pod warunkiem dostępności wolnych miejsc.

Rejestracja i udział w wycieczce oznaczają akceptację regulaminu wycieczki.

załączniki

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.