Głód mięsa – pokaz filmu i spotkanie z Martą Zaraską

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 22 września 2017, 19:00

FILMS for FOOD, Kino Pod Baranami oraz Najedzeni Fest zapraszają na pokaz filmu Głód mięsa połączony z dyskusją z udziałem Marty Zaraskej, autorki książki Mięsoholicy.

Wegetarianizm i weganizm już od dawna nie są niszowymi dietami, dla wielu stanowią nie tylko styl życia, ale przede wszystkim kwestię moralnego wyboru. Lokale gastronomiczne powiększają wegetariańską ofertę, a koneserzy jedzenia i fani sztuki kulinarnej coraz częściej sięgają w księgarniach po książki na temat bezmięsnego żywienia i świadomej konsumpcji jak choćby Zjadanie zwierząt Jonathana Safrana Foera. Zapraszamy zarówno mięsożerców jak i zdeklarowanych przeciwników jedzenia mięsa na pokaz fascynującego dokumentu Marijn Frank. W Głodzie mięsa reżyserka sprawdza na ile zachodni styl żywienia oparty jest na mięsie, jakie konsekwencje ma wspieranie przemysłu mięsnego przez konsumpcję i czy bez mięsa w ogóle da się żyć.

Po seansie odbędzie się dyskusja inspirowana filmem z udziałem Marty Zaraskiej, autorki książki Mięsoholicy (Wydawnictwo Czarna Owca). Rozmowę poprowadzi Patrycja Siwiec, zastępczyni redaktora naczelnego magazynu Food Service.

FILMS for FOOD to inicjatywa, która łączy świat sztuki filmowej z kulinariami. Udostępnia polskiej publiczności najlepsze filmy dokumentalne o tematyce związanej z jedzeniem. Pokazom filmowym towarzyszą spotkania z ekspertami, dziennikarzami, producentami żywności i kucharzami. Projekcje i dyskusje uzupełniają wydarzenia specjalne: degustacje, pokazy kulinarne, warsztaty itp.

O filmie:

GŁÓD MIĘSA | NEED FOR MEAT | VLEESVERLANGEN
reż. Marijn Frank, Holandia 2015, 74'
Czy jesteśmy uzależnieni od mięsa? Dokument holenderskiej reżyserki Marijn Frank, próbuje rozwiązać dylemat, z jakim boryka się wielu mięsożerców. Jak pogodzić miłość do mięsa z racjonalnymi argumentami przeciwko jego masowej produkcji?

 

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.