DKF Kropka: Olli Mäki. Najszczęśliwszy dzień jego życia

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 14 września 2017, 18:00

Pierwszy w tym sezonie DKF „Kropka”! Zobaczymy film, który ukoi skołatane serca, stając się balsamem dla każdej zgnębionej duszy – w sam raz na jesień!

O filmie:

Olli Mäki. Najszczęśliwszy dzień jego życia, reż. Juho Kuosmanen
komediodramat, Fin./Szw. 2017, wyst.: Jarkko Lahti, Oona Airola, Eero Milonoff

Oparta na autentycznych wydarzeniach, obsypana nagrodami fińska „love story”. Główna nagroda sekcji Un Certain Regard w Cannes w 2016 roku, a także Europejska Nagroda Filmowa dla europejskiego odkrycia roku.

1962 rok. Amator z małego miasteczka, który stał się profesjonalnym bokserem i ulubieńcem Finlandii, szykuje się do decydującego meczu w swojej karierze. Kiedy wszyscy wokół Olliego Mäkiego koncentrują się na nadchodzącym pojedynku, on sam nie może przestać myśleć o młodej dziewczynie napotkanej na weselu… Czy ważniejsza okaże się dla niego walka o sukces czy osobiste szczęście? Czy można mieć wszystko? A może prawdziwym zwycięstwem jest niczego w życiu nie żałować? Efektem zgrabnego pojedynku pomiędzy sportowym rywalem, trenerem i ukochaną jest… emocjonalny cios prosto w serce.

Olli Mäki. Najszczęśliwszy dzień jego życia to subtelny portret człowieka, który znalazł się w centrum medialnego huraganu, z niezwykłą dbałością oddający charakter lat 60. To mieszanka melancholii i typowo fińskiego humoru.

udostępnij

więcej

  • 11 zł

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.