Gwiazdy z Sinfoniettą: Mladen Tarbuk

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 8 października 2017, 18:00

Sinfonietta Cracovia zaprasza w muzyczną podróż po Słowiańszczyźnie, w którą ruszymy wraz z orkiestrą i jej gościem – chorwackim dyrygentem Mladenem Tarbukiem. Artysta zyskał międzynarodowe uznanie, regularnie koncertując w Nadreńskiej Operze Niemieckiej, odnosi również sukcesy jako kompozytor, pedagog, producent oraz dyrektor Letniego Festiwalu w Dubrowniku.

Koncert z cyklu Gwiazdy z Sinfoniettą wpisuje się w obchody chorwackiego Święta Niepodległości oraz 25. rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Chorwacją, w jego programie nie może więc zabraknąć dzieł znad Adriatyku. Zabrzmi Samba da camera, jeden z najbardziej znanych utworów Ivo Josipovicia, muzyka i… byłego prezydenta Chorwacji, a także kompozycja gościa wieczoru: Sebastian im Traum nawiązujący do wiersza ekspresjonisty Georga Trakla. Polską scenę reprezentować będzie Maciej Bałenkowski, młody kompozytor-rezydent krakowskiej orkiestry i jego Sinfonietta: Time Is Ticking. Ducha „słowiańskiej melancholii” przywoła natomiast Serenada Josefa Suka, czeskiego twórcy uważanego za najzdolniejszego ucznia Antonína Dvořáka. (Barbara Skowrońska)

Sinfonietta Cracovia
Mladen Tarbuk – dyrygent

Maciej Bałenkowski Sinfonietta – Time Is Ticking (wykonanie odbywa się w ramach programu Instytutu Muzyki i Tańca „Kompozytor – rezydent”)
Krzysztof Penderecki Chaconne
Josef Suk Serenade

Ivo Josipovich Samba da camera
Mladen Tarbuk Sebastian im Traum

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.