Centro Latino

Instytuty, fundacje i kluby dyskusyjne

Wspólny wysiłek grupy Latynoamerykanów żyjących w Polsce oraz grupy miłośników Ameryki Łacińskiej umożliwił stworzenie Centrum Kultury Latynoamerykańskiej. Naszym głównym założeniem jest badanie dziedzictwa kulturowego Ameryki Łacińskiej, jako integralnej i żywej części świata. Chcemy przyczynić się do rozpowszechnienia się wiedzy na ten temat wśród Polaków oraz wesprzeć tworzenie się więzi przyjaźni i współpracy między społecznościami polską i latynoamerykańską.

Naszym pierwszym pomysłem było stworzenie Centrum Kultury Latynoamerykańskiej, które będzie wspólną przestrzenią oraz miejscem spotkań społeczności i organizacji latynoskich w Polsce i w Europie. Taka wspólna przestrzeń pozwoli nam na rozpowszechnienie wiedzy na temat bogatej spuścizny historycznej, rzeczywistości politycznej, gospodarczej, społecznej i kulturowej Latynosów żyjących na całym świecie.

udostępnij

więcej

Położenie na mapie

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.