24. Krakowskie Miodobranie

Targi i kiermasze

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 1 września 2017 - niedziela, 3 września 2017

Pszczoły wytwarzają miód w ten sam sposób już od 150 milionów lat. Aby wyprodukować 0,3 kg miodu muszą przelecieć 88 500 km i usiąść na 2 mln kwiatów. Te i wiele innych tajników pszczelarstwa poznamy podczas 24. Krakowskiego Miodobrania (1-3 września). W pierwszy weekend września na placu Wolnica znajdziemy stoiska z bogactwem przepysznych miodów i innych produktów z ula oraz poznamy ich lecznicze i upiększające właściwości. O życiu i zachowaniach pracowitych owadów, a także o zagrożeniach, które na nie czyhają, opowie wystawa Pszczoły mówią do nas.

Oprócz stoisk z miodem i produktami pszczelimi z małopolskich pasiek, przygotowano na tę okazję szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych.

O muzyczną oprawę piątkowego wieczoru zadba zespół Detox Duet mający w swoim dorobku szeroki repertuar, utrzymany w konwencji rockowej obejmujący największe polskie i zagraniczne przeboje. Gwiazdą wieczoru będzie Agnieszka Chrzanowska, piosenkarka z kręgu poezji śpiewanej, kompozytorka i aktorka. Związana z Piwnicą pod Baranami oraz krakowskim Kazimierzem.

W sobotę pracownicy krakowskiej stacji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie zawitają na Placu Wolnica ze swoim mobilnym punktem poboru krwi w ramach II akcji Krwiobranie (10.00-15.00). Najmłodsi miodożercy będą mogli wziąć udział w konkursie Odkrywamy tajemnice pszczół. W południe w rytmie bębnów z Rynku Głównego wyruszy Parada Pszczół, która około 13.00 dotrze na plac Wolnica. Wieczorem będziemy mogli usłyszeć Projekt Kantorek grający przede wszystkim funk i muzykę rozrywkową. Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie Hanka Wójciak, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, grająca muzykę z pogranicza folku, world music, piosenki autorskiej.

A w niedzielę będziecie świadkami pasowania młodych pszczelarzy. Wówczas odbędzie się również druga odsłona konkursu Odkrywamy tajemnice pszczół.

1 września 2017, piątek: 9.00-20.00
2 września 2017, sobota: 9.00-20.00
3 września 2017, niedziela: 9.00-19.00

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.