Spotkanie z Jujją Wieslander, twórczynią Mamy Mu

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 15 września 2017, 17:00

Wydawnictwo Zakamarki i Księgarnia Pod Globusem zapraszają na spotkanie z pisarką, która stworzyła najzabawniejszą i najbardziej lubianą przez dzieci krowę - Mamę Mu.

Jujja Wieslander przyjeżdża do nas prosto ze Szwecji! Przeczyta dla nas fragmenty swoich książek i opowie, skąd się wzięła Mama Mu, Pan Wrona, Kajtek i Misiu oraz inni bohaterowie.

Po spotkaniu - warsztaty artystyczne: robimy maski zwierząt!

JUJJA WIESLANDER – szwedzka autorka książek dla dzieci, w Polsce znana z historii o Mamie Mu i Panu Wronie oraz o Kajtku i Misiu. Mama Mu i Pan Wrona stworzeni zostali na potrzeby słuchowiska dla dzieci, a dopiero potem trafili do książek. Początkowo Jujja pisała je wraz z mężem Tomasem. Od czasu jego śmierci, czyli od ponad dwudziestu lat, sama kontynuuje wspólnie zapoczątkowane dzieło. Interesują ją dzieci i relacje międzyludzkie oraz to, jak można o nich opowiedzieć słowem, obrazem, muzyką i ruchem. Najlepiej z humorem i powagą jednocześnie.
W swojej pracy przywiązuje dużą wagę do wsparcia rozwoju językowego dzieci. Stworzyła wiele piosenek dla najmłodszych, które poprzez zabawę mają pomagać w doskonaleniu mowy.

MAMA MU I PAN WRONA
Mama Mu podpatruje zabawy dzieci i chce się bawić tak jak one, podczas gdy jej krytykancki i marudny przyjaciel Pan Wrona stara się wybić jej to z głowy. Książki świetnie przedstawiają postaci o skrajnie różnych charakterach, pokazują, że przyjaźń jest możliwa pomimo różnic oraz przekonują, że warto dążyć do realizacji marzeń na przekór przeciwnościom. Historie o Mamie Mu i Panu Wronie to smakowite dialogi, szybkie zwroty akcji, niebanalny humor i świetna konstrukcja postaci. Bogate w szczegóły ilustracje Svena Nordqvista pełne są niespodzianek dla spostrzegawczych i wspaniale oddają charaktery obu bohaterów. Przekład: Michał Wronek-Piotrowski.

Nakładem Wydawnictwa Zakamarki w Polsce ukazały się:

  • KSIĄŻKI OBRAZKOWE: „Mama Mu na huśtawce”, „Mama Mu na sankach”, „Mama Mu sprząta”, „Mama Mu buduje”, „Mama Mu nabija sobie guza”, „Mama Mu czyta”, „Wigilia Mamy Mu i Pana Wrony”,
  • ZBIORY OPOWIADAŃ: „Mama Mu na rowerze i inne historie”, „Mama Mu na drzewie i inne historie”,
  • w przygotowaniu ZBIÓR KOMIKSÓW: „Mama Mu na wycieczce i inne komiksy”.

KAJTEK I MIŚ
Dla małego człowieka każdy, nawet najzwyklejszy dzień może być przygodą. Posłuchaj o tym, jak Kajtek prawie nauczył się pływać, jak próbował wbiec na drzewo i jak bawił się w pustynię w środku zimy. Częstą towarzyszką zabaw Kajtka jest Tosia. Każdego wieczora przed zaśnięciem Kajtek opowiada Misiowi o tym, co się wydarzyło tego dnia. I razem zasypiają.
15 opowiadań o Kajtku, Misiu i Tosi – w sam raz do głośnego czytania najmłodszym.

„Kajtek i Miś”, il. Olof Landström, przeł. Agnieszka Stróżyk

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.