LemCon

Inne wydarzenia literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 9 września 2017, 12:00-19:00

LemCon – urodziny Stanisława Lema to jednodniowe wydarzenie skupione wokół życia i twórczości Stanisława Lema, łączące wątki popularyzatorskie i naukowe, konferencyjne i fanowskie, tworzące przestrzeń dialogu na temat twórczości słynnego na całym świecie krakowskiego fantasty.

Podczas LemConu głosy akademickie zmieszają się z fanowskimi, analizy literaturoznawcze z dyskusjami o wpływie twórczości Lema na naukę, a uczone spory współgrać będą z fanowskim wyszukiwaniem śladów Lema we współczesnej popkulturze. Celem LemConu jest przedstawienie twórczości Stanisława Lema jako ciągle aktualnej, atrakcyjnej i mogącej stanowić źródło inspiracji dla kolejnych pokoleń fanów, twórców i badaczy. Prelekcje wygłoszą m.in. reprezentujący krakowskie środowisko akademickie dr Jakub Gomułka, dr Filip Kobiela i mgr Szymon Kukulak oraz dr Marta Kładź-Kocot i dr Mirosław Gołuński z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, a także  publicyści, wydawcy i popularyzatorzy twórczości Stanisława Lema, m.in. Paweł Chmielewski, Piotr Górski i Katarzyna Kosik. Całości dopełnią pokazy, konkursy, atrakcje dla najmłodszych uczestników i wiele innych atrakcji.

LemCon to impreza o charakterze otwartym. Wstęp na nią jest darmowy, a organizatorzy zapewniają rozwiązania umożliwiające uczestnictwo w spotkaniu rodzinom z dziećmi i osobom niepełnosprawnym.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.