IV Ogólnopolskie Senioralia w Krakowie

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 15 września 2017

Życie po 60-tce może być aktywne i twórcze. Taki sposób postrzegania seniorów Stowarzyszenie MANKO-Głos Seniora będzie promować już po raz czwarty podczas Ogólnopolskich Senioraliów.

IV Ogólnopolskie Senioralia rozpoczną się 15 września mszą świętą w kościele Mariackim. Po niej nastąpi przemarsz seniorów, który przejdzie ulicami Krakowa z Rynku Głównego do kina Kijów.Centrum. Tam prawie 900 seniorów skorzysta z programu bezpłatnych badań oraz wykładów. Okazją do świetnej zabawy będzie międzypokoleniowa potańcówka integracyjna z Ambasadorką Głosu Seniora DJ-Wiką.

Do udzuału w wydarzeniu zaproszeni są seniorzy oraz wszystkie osoby działające na rzecz poprawy warunków życia osób 60+, w tym przedstawiciele rad seniorów, UTW, organizacji seniorskich, a także miast partnerskich oraz władz samorządowych z całej Polski. Celem wydarzenia jest aktywizacja i edukacja osób starszych w zakresie profilaktyki zdrowia, ekonomii i bezpieczeństwa. Tegoroczna edycja w szczególności skierowana jest do seniorów niezrzeszonych, którzy często borykają się ze społecznym wykluczeniem.

Wydarzenie objęte zostało honorowym patronatem m.in. Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Sejmowej Komisji Polityki Senioralnej, Prezydent Miasta Krakowa, Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Ogólnopolskiego Porozumienia o Współpracy Rad Seniorów.

9.00-10.00 » Msza św. w kościele Mariackim
10.00-11.00 » Parada ulicami Krakowa (start przy kościele Mariackim)
11.00-17.00 » Badania i wykłady poświęcone zdrowiu
17.00-19.00 » Konkursy, koncert, pokaz mody
19.00-24.00 » Potańcówka międzypokoleniowa z DJ Wiką 

Na wykłady obowiązują zapisy telefonicznie: 12 429 37 28 lub mejlowo: senioralia@manko.pl. Zgłoszenia do 10 września!

udostępnij

więcej

Położenie na mapie

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.