Wieczór poetycki poświęcony twórczości Jerzego Gronkiewicza

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 19 sierpnia 2017, 18:00

Spotkanie poświęcone twórczości Jerzego Gronkiewicza – muzyczno-poetycki wieczór w akompaniamencie gitary.

Spotkanie poprowadzi Wiesław Setlak

Jerzy Gronkiewicz (ur. 29.09.1965 roku w Jaśle) – absolwent Śląskiej Akademii Medycznej, praktykujący lekarz. Od zawsze czuł w sobie duszę artystyczną, a jego drogi zmierzały w stronę szeroko pojętej kultury. Jako poeta zadebiutował w 2008r. tomikiem utworów dla dzieci Pośród skałek. W 2016 r. ukazał się jego kolejny zbiór, tym razem wierszy adresowanych do dorosłych, zatytułowany Moja droga. Wiersze Gronkiewicza można i czytać, i śpiewać.

Wiesław Setlak – krytyk literacki. Absolwent filologii polskiej Uniwersytetu Rzeszowskiego, obecnie na studiach doktoranckich. Współpracował jako krytyk z „Nową Okolicą Poetów”, stale publikuje w „Toposie”. Szkice o literaturze współczesnej publikował w piśmie naukowym polonistyki UR „Tematy i Konteksty” oraz w wydawnictwach zbiorowych. Współautor (z Markiem Nalepą) książki Syn Bogini. Wincenty „Witek” Różański.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.