X Festiwal Twórczości Korowód

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 19 listopada 2017 - niedziela, 3 grudnia 2017

Jubileusz po polsku

Festiwal Twórczości „Korowód” już po raz dziesiąty popularyzować będzie piosenkę autorską wykonywaną po polsku. Odbywający się w jego ramach ogólnopolski konkurs Piosenkarnia to okazja do wypromowania się dla młodych artystów pasjonujących się muzyką i poezją. Najlepszych wykonawców, którzy zgłosili się do tegorocznej edycji, ocenimy 25 listopada w klubie Żaczek. Bezpłatny koncert poprowadzi Robert Kasprzycki. A wcześniej, bo już 19 listopada w Studiu Muzycznym im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie oraz na antenie Programu III Polskiego Radia, będziemy mogli posłuchać na żywo koncertu laureatów z poprzednich lat. Wystąpią: Kuba Blokesz oraz zespoły Chwila Nieuwagi i Chorzy. Kolejnym stałym elementem imprezy jest Wieczór Recitali. Tym razem, 30 listopada, w NCK zaprezentuje się Kapela Hanki Wójciak oraz Sokół Orkestar.

Zwieńczeniem festiwalu będzie Wielka Jubileuszowa Gala, która odbędzie się 3 grudnia w ICE Kraków. W koncercie zabrzmią utwory autorstwa m.in. Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Jeremiego Przybory, Jonasza Kofty, Marka Grechuty, Leszka Aleksandra Moczulskiego, Wojciecha Bellona, Andrzeja Poniedzielskiego i Jana Kantego Pawluśkiewicza. W gronie wykonawców znajdą się najlepsi interpretatorzy ich piosenek: Magda Steczkowska, Anna Treter, Magda Umer, Artur Andrus, Michał Bajor, Staszek Karpiel-Bułecka, Krzysztof Kiljański, Andrzej Poniedzielski, Olek Różanek i Wolna Grupa Bukowina. Koncert ten będzie także podsumowaniem dziesięciu lat działalności Fundacji Piosenkarnia Anny Treter. (Artur Jackowski, magazyn "Karnet")

Program Festiwalu

19.11.2017, 20:00

Studio Muzyczne im. Agnieszki Osieckiej – koncert połączony z bezpośrednią transmisją na antenie PR III Polskiego Radia ul. Myśliwiecka 3/5/7, Warszawa

Koncert Laureatów konkursu "Piosenkarnia" w Radiu "Trójka"

wystąpią wybrani laureaci z poprzednich edycji festiwalu

25.11.2017, 15:00

Klub Studencki Żaczek, Aleja 3 Maja 5, Kraków

"Piosenkarnia" Koncert Finałowy Ogólnopolskiego Konkursu Twórców i Wykonawców 2017r.

30.11.2017, 19:00

Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232, Kraków

Wieczór Recitali

Wystąpią laureaci poprzednich edycji festiwalu: Hanka Wójciak oraz Sokół Orkestar

Koncert połączony będzie z prezentacją laureatów z 2017 r.

03.12.2017, 19:00

Centrum Kongresowe ICE, ul. Marii Konopnickiej 17, Kraków

Koncert Galowy

Uroczysty koncert jubileuszowy dziesięciolecia Festiwalu Twórczości Korowód

Do koncertu zaproszeni zostali: Magda Steczkowska, Anna Treter, Magda Umer, Artur Andrus, Michał Bajor, Krzysztof Kiljański, Andrzej Poniedzielski, Olek Różanek, Wolna Grupa Bukowina.

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.