Szukając Leara: Verdi

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Opera Krakowska zaprasza na spektakl Szukając Leara: Verdi, autorską produkcję Michała Znanieckiego realizowaną w ramach cyklu „Głos wykluczonych”. Projekt zakłada połączenie grupy amatorów z artystami profesjonalnymi, przy zaangażowaniu miasta i jego mieszkańców do czynnego udziału w tworzeniu przedstawienia. Hasłem wywoławczym jest „wykluczenie”, które na przestrzeni ostatnich lat stało się już pewnego rodzaju metaforą i polem do dyskusji o teatrze. Z osobami wykluczonymi pracują i występują na scenie artyści, gwiazdy opery i teatru. Spektakl był prezentowany m.in. we Wrocławiu, Szczecinie, Lwowie czy Buenos Aires. Kolejnym miastem na mapie „Głosu wykluczonych” jest Kraków.

Przedstawienie opowiadające historię Króla Leara i jego córek jest połączeniem dramatu Szekspira i wybranych fragmentów muzycznych z utworów Giuseppe Verdiego, tworzonych z myślą o operze Król Lear, którą Verdi całe życie chciał skomponować, ale ostatecznie nigdy tego nie zrobił...

Szekspirowski Król Lear, kompozytor Giuseppe Verdi oraz temat przemijania i starości stały się kluczem do wyboru grupy społecznej. Dzięki udziałowi osób starszych w projekcie zyskuje on wartość dodaną i jest pogłębiony o autentyczne doświadczenia życiowe i emocje każdego uczestnika, które stają się częścią spektaklu. 

Występują:
Regana | Karin Wiktor-Kałucka
Kordelia | Ewa Biegas
Goneryla | Marta Mika
Król Lear | Jerzy Artysz
Fool | Wojciech Malajkat, Kamil Baron
podopieczni Domów Opieki Społecznej województwa małopolskiego
fortepian: Jacek Kita
Studio Baletowe i Chór Opery Krakowskiej

Realizatorzy:
Michał Znaniecki: reżyseria, scenografia, scenariusz
Jacek Kita: kierownik muzyczny
Diana Theocharidis: choreografia

Scena Kameralna

fot. Teresa i Marek Grotowscy

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.