4. Festiwal Filmowy Kino Dzieci

Festiwale i przeglądy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 23 września 2017 - niedziela, 1 października 2017

„Pora na ciekawość” – pod takim hasłem upłynie czwarta edycja Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, który w dniach 23 września – 1 października 2017 odbędzie się w ponad 20 miastach w Polsce. Projekcje blisko 100 filmów, szereg wydarzeń specjalnych i spotkań, a także dwie nowe filmowe sekcje – Kino Dzieci zaprasza do odkrywania i poznawania, uczenia się i wspólnej zabawy.

W programie 4. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci:

  • konkurs główny składający się z 8 tytułów, w większości polskich premier. Nagrodę w konkursie przyzna publiczność w ogólnopolskim głosowaniu oraz jurorzy (dziennikarze i twórcy);
  • plebiscyt na ulubionych bohaterów z zestawów filmów krótkometrażowych;
  • NOWOŚĆ – filmowe adaptacje literatury dziecięcej, czyli niezapomniane historie i ulubieni bohaterowie na ekranie;
  • NOWOŚĆ – Odkrycia, a w nich skłaniające do dyskusji pełnometrażowe animacje, dokumenty, filmy aktorskie dla młodych widzów o szczególnych walorach artystycznych;
  • Panorama, czyli  znane i lubiane filmy z poprzednich edycji.

Kino Dzieci to, poza projekcjami filmów, również propozycje wydarzeń specjalnych. Na tydzień przed festiwalem, w Warszawie i we Wrocławiu, odbędą się rodzinne spotkania w lokalnych księgarniach. Dzieci, idąc tropem odkrywania i ciekawości, będą mogły wziąć udział w dyskusjach po seansach, wykładach, warsztatach plastycznych i muzycznych, spotkaniach z twórcami i zaproszonymi gośćmi.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.