Międzynarodowe Biennale Architektury Kraków 2017

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 12 października 2017 - piątek, 13 października 2017

Edycja biennale 2017 ma inspirować do refleksji, medytacji i poruszenia naszej wyobraźni w procesie rozumienia, partycypacji i kreacji najbliższego otoczenia w mieście. Tytułem MBA KRK 2017 będzie zatem: „Podwórze – pole wyobraźni”.

Od uczestników Biennale oczekuje się różnych form wypowiedzi, osadzonych w głównym temacie dyskusji, uwzględniającej takie zagadnienia, jak: projektowanie miasta, począwszy od mikroskali, miasto i jego życie na styku stref prywatnej i społecznej, poszukiwanie kształtu drobnych przestrzeni,  poszukiwanie jedności w wielości przestrzeni.

Placemaking („tworzenie miejsc”), to koncepcja kształtowania przestrzeni publicznej, która zakłada wieloaspektowe podejście do planowania, projektowania i zarządzania przestrzenią publiczną. Placemaking ma aktywować lokalne społeczności, angażować sąsiadów do tworzenia wspólnie użytkowanych miejsc, sprzyjać poprawie zdrowia i samopoczucia, budować więzi sąsiedzkie. Placemaking to zarazem proces i filozofia działania.

Międzynarodowe Biennale Architektury Kraków 2017 chce zainspirować społeczność krakowian tą ideą, pobudzić ich wyobraźnię i (być może jeszcze) nieuświadomione potrzeby i możliwości.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.