Międzynarodowe Biennale Architektury Kraków 2017

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 12 października 2017 - piątek, 13 października 2017

Tworzenie przyjaznego, a zarazem pięknego miejskiego krajobrazu to idea przewodnia Międzynarodowego Biennale Architektury Kraków 2017, a tematem jest „Podwórze – pole wyobraźni”.

Inspirację dla organizatorów stanowiła koncepcja urbanistyczna określana jako „placemaking”, czyli takie planowanie, projektowanie i zarządzanie przestrzenią publiczną, które sprzyja budowaniu sąsiedzkiego poczucia odpowiedzialności za wspólnie użytkowane tereny „półprywatne”. Uczestnicy konkursów MBA (urbanistyczno-architektonicznego, multimedialnego oraz konkursu-seminarium na najlepszy referat, prezentację bądź manifest) mieli za zadanie zmierzyć się z pozostającymi na styku strefy prywatnej i społecznej przestrzeniami krakowskich podwórek, śródmiejskich kwartałów oraz placów i skwerów postpeerelowskich osiedli. Wystąpień uczestników biennale, członków jury oraz zaproszonych gości można będzie wysłuchać podczas dwudniowej konferencji w Centrum Kongresowym ICE Kraków, której towarzyszyć będą wystawy konkursowe (obowiązuje rejestracja). A przez kolejne trzy tygodnie zgłoszone do biennale prace pokazywane będą w dawnym hotelu Cracovia. Dopełnienie programu głównego stanowią poświęcone architekturze współczesnej wystawy w Pałacu Krzysztofory, na placu Szczepańskim, w Muzeum Manggha i Forum Przestrzenie. (dd)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.