Rowerowe zwiedzanie Krakowskiego Szlaku Techniki

Spacery i zwiedzanie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 23 lipca 2017, 10:30

Muzeum Inżynierii Miejskiej zaprasza na rowerowe zwiedzanie Krakowskiego Szlaku Techniki.

 Podczas rowerowej wycieczki Krakowskim Szlakiem Techniki uczestnicy poznają tajemnice miejsc związanych z rozwojem przemysłu i infrastruktury w naszym mieście. Zobaczymy wybrane obiekty na terenie Kazimierza i Podgórza: zajezdnię tramwajową, krakowską elektrownię, elektrownię przy ul. Nadwiślańskiej, most Podgórski, most Piłsudskiego, gazownię krakowską, bulwary wiślane.

Zwiedzanie zaczniemy od zajezdni tramwajowej, w której dowiemy się, co sądzili ówcześni krakowianie o nowince technicznej, jaką były tramwaje, i dlaczego jazda nim mogła być szczególnie niebezpieczna dla młodych dam. Kolejny przystanek – gazownia krakowska – wzbudzała tak liczne kontrowersje, że musiała zostać powołana specjalna komisja badająca przyczynę licznych plotek. Zatrzymamy się również w miejscu, gdzie dawniej znajdował się most Podgórski (dzisiejsza kładka Ojca Bernatka) i poszukamy odpowiedzi na pytanie – dlaczego był to tak ważny most łączący Królewskie Miasto Podgórze ze Stołecznym Królewskim Miastem Kraków? To tylko kilka punktów na trasie rowerowej wycieczki z Muzeum Inżynierii Miejskiej, resztę poznacie już w niedzielę.

Zbiórka pod zajezdnią tramwajową na terenie Muzeum Inżynierii Miejskiej (na mapie)
Czas trwania: ok. 1 h

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.