Imieniny św. Krzysztofa

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 23 lipca 2017, 10:00

23 lipca 2017 w Pałacu Krzysztofory świętujemy Imieniny św. Krzysztofa, których motywem przewodnim w tym roku jest aptekarstwo. Porozmawiamy  w tym dniu  z zaproszonymi gośćmi specjalnymi (znawcami tematu), dowiemy się więcej na temat ziół, ziołolecznictwa czy zdrowych  przypraw.

W programie:

DLA DZIECI

10.00  i 12.00 Zakładamy zielnik

Rodzinne warsztaty, podczas których dzieci dowiedzą się czym jest zielnik, jak należy zbierać kwiaty czy zioła, jak je suszyć. Poznają jak ważna jest przyroda i jak czasami zwykły na pozór polny chwast okazuje się drogocenna rośliną leczniczą. Dodatkowo uczestnicy zajęć sami wykonają zielniki

z suszonych roślin, które następnie odpowiednio opiszą; pokolorują również gotowe szablony roślin leczniczych.

Dla dzieci w wieku od 6–10 lat (maksymalnie 20 osób).

Rezerwacja miejsc: Centrum Obsługi Zwiedzających (e-mail: info@mhk.pl).

14.00 Eliksir szczęścia

Przedstawienie dla dzieci o alchemiku mieszkającym niegdyś w piwnicach Pałacu Krzysztofory i pracującym nad wynalezieniem tytułowego eliksiru szczęścia.

Realizacja: Teatr Otwartyy

DLA WSZYSTKICH

11.00 oprowadzanie po wystawie Cyberteka. Kraków – czas i przestrzeń

Poznaj fenomen Krakowa. Wystawa Cyberteka. Kraków – czas i przestrzeń pokazuje dorobek Muzeum Historycznego w dziedzinie rekonstrukcji cyfrowych zabudowy Krakowa i jego aglomeracji oraz programu digitalizacji zbiorów muzealnych. Prezentacje multimedialne w sześciu odsłonach pokazują rozwój przestrzenny i urbanistyczny Krakowa od czasów przedlokacyjnych po lata 1909-1915,  kiedy to realizowano projekt Wielkiego Krakowa. Prezentowane są również wyjątkowo cenne artefakty ze zbiorów Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Całości dopełniają prezentacje czerech filmów w technice 3D: Cracovia Origo, Wawel 1000 lat temu, Cracovia Nostra Cracoviensis A.D.1650 oraz Cracovia A.D. 1650.

13.00 oprowadzanie po wystawie Na wspólnej drodze. Kraków i Budapeszt w średniowieczu

Czy coś łączy Budapeszt z Krakowem? Jakie podobieństwa i różnice znajdziemy w dziejach obu miast od czasów średniowiecza? Na te pytania znajdziemy odpowiedź na wystawie Na wspólnej drodze. Kraków i Budapeszt w średniowieczu. To opowieść o dwóch miastach, ich dynamicznym rozwoju  w okresie średniowiecza i we wczesnej epoce nowożytnej, opowieść o podobieństwach i różnicach.

15.00 Kartka z zielnika

Prezentacja zielników zgłoszonych na konkurs Magiczna moc lecznicza roślin i kwiatów połączona z  rozdaniem  nagród oraz ze spotkaniem z bratem bonifratrem, który przybliży tajniki ziołolecznictwa

17.00 Eksplozja smaków i aromatów

O kuchni staropolskiej i nie tylko, o smakach aromatach  i zapachach,  jakie królowały  i nadal  panują w każdej kuchni opowie siostra Anastazja i siostra Salomea ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Krakowie.

19.00 Wszystko po krakowsku

Koncert Jacka Wójcickiego.

BONUSY 23 LIPCA:

  • Słodki poczęstunek na zakończenie dnia.
  • 50% zniżki na bilet łączony upoważniający do zwiedzenia wystawy stałej Cyberteka. Kraków czas i przestrzeń oraz wystawy czasowej Na wspólnej drodze. Kraków i Budapeszt w średniowieczu
  • 20% rabatu na zakup wydawnictw MHK w sklepie muzealnym w Pałacu Krzysztofory
  • Wszystkich Krzysztofów muzeum zaprasza w tym dniu do bezpłatnego zwiedzania wystawy.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.