Wakacyjne podróże twórcze

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Zajęcia łączą elementy plastyki, muzyki, teatru, aktywizujących działań, stawiając nacisk na zabawę w grupie rówieśniczej i aktywne uczestnictwo.

Podczas wakacji skupimy się na temacie budowania, konstruowania i projektowania. Będziemy wspólnie badać przestrzeń, tworzyć instalacje, makiety i najróżniejsze formy architektoniczne.

1 lipca, sobota, 11:30-12:30
Labirynt
Czy Cricoteka jest wielkim labiryntem? A gdyby dobudować do niej więcej tajemniczych pięter i zawiłe korytarze? W ruch pójdą kleje i nożyczki, dużo tektury, karton.

8 lipca, sobota, 11:30-12:30
Budujemy mosty
Most wieszak – na taki pomysł wpadł Tadeusz Kantor, projektując w latach siedemdziesiątych swoje „Pomniki niemożliwe”. A jakie mosty my jesteśmy w stanie wymyślić? Inspirując się pobliskimi mostami i Kładką Ojca Bernatka, ale też otaczającymi nas przedmiotami, przetestujemy najróżniejsze konstrukcje.

29 lipca, sobota, 11:30-12:30
Więcej zieleni!
A gdyby wybudować w Cricotece wielki ogród? Albo park? Jak wyglądają wiszące ogrody? Czy na Podgórzu sprawdziłyby się ściany porośnięte roślinami? Wspólnymi siłami zbudujemy zieloną konstrukcję.

udostępnij

więcej

  • Bilet w cenie 10 zł należy kupić tylko dla dziecka, rodzice mogą wejść na warsztaty za darmo. Rodzicom przysługuje też bilet ulgowy na zwiedzanie wystawy w czasie warsztatów.
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.