Chodzi o czytanie!

Akcje czytelnicze

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

25 spotkań z autorami oraz animatorami promujących ideę głośnego czytania dzieciom i pokazanie im otaczającego świata i zjawisk w nim zachodzących poprzez książkę. Również w wakacje zapraszamy do wspólnego czytania książek, na warsztaty artystyczne i dla małego aktora.

  • „Mapy” 7 lipca 2017 (piątek), 11:00 – warsztat interdyscyplinarny z Oliwią Brzeźniak wokół książki Aleksandry i Daniela Mizielińskich.

Ta książka rozwija spostrzegawczość i uwagę, zachęca do poznawania świata, bo podróży nigdy za wiele. Ważne są te małe i te duże, mogą być palcem po mapie, bo często zachęcają do tych prawdziwych. Do zwiedzenia 42 kraje i 6 kontynentów (wiek 6+)

  • „Wielka księga portretów zwierząt”4 sierpnia 2017 (piątek), 11:00 – warsztat interdyscyplinarny z Oliwią Brzeźniak wokół książki Svjetlana Junakovica, czyli historia sztuki z przymrużeniem oka, ale – każdy uczestnik na serio może zostać wielkim artystą.

Zajęcia oparte na prezentacji dzieł sztuki, rozmowie o tym kim jest artysta, czym – dzieło sztuki. Zakończą się przygotowaniem własnych prac i wystawą dzieł (wiek 6+)

  • Czytanie na trawie – warsztaty aktorskie z aktorami Anną Kończal i Filipem Bochenkiem. Spotkania z elementami scenicznego odgrywania ról wokół książek Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Joanny Porazińskiej, Marii Konopnickiej, Danuty Wawiłow, Astrid Lindgren, Tove Jannson. Będziemy ćwiczyć wystąpienia publiczne w oparciu o teksty literackie oraz nauczymy się jak rozumieć i wyrażać uczucia (wiek 4+). Przy dobrej pogodzie – czytanie i warsztaty na dziedzińcu Domu Pod Globusem: 8 lipca 2017 (sobota), 12:00 oraz 26 sierpnia 2017 (sobota), 12:00

  • Noc z Baśnią – głośne czytanie baśni w interpretacji aktorów scen krakowskich oraz warsztaty plastyczne z animatorkami zabaw dla dzieci. Teksty czytają aktorzy teatralni: Dorota Korbacz-Bochenek i Krzysztof Bochenek (spotkania otwarte dla całych rodzin):
    14 lipca 2017 (piątek), 18:00 – Bolesław Leśmian, „Klechdy sezamowe”
    18 sierpnia 2017 (piątek), 18:00 – Baśnie Braci Grimm

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.