Scena Letnia NCK

Inne koncerty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Wakacyjny skwer

Przez dwa wakacyjne miesiące skwer przed Nowohuckim Centrum Kultury będzie rozbrzmiewał muzyką. Przez osiem kolejnych lipcowych i sierpniowych niedziel z plenerowej Sceny Letniej NCK rozbrzmiewać będzie klasyka, blues, flamenco, gospel, ballada, a nawet muzyka turystyczna.

Artur Jackowski, magazyn „Karnet”

9 lipca 2017, 18.00
Koncert muzyki gospel
Wayne Ellington i Manchester Inspirational Voices (UK)
DeocentriCity (PL)
W koncercie wystąpi najlepszy brytyjski chór Manchester Inspirational Voices, nagrodzony w konkursie BBC Songs of Praise w 2016 r. Liderem chóru jest Wayne Ellington, wokalista i kompozytor. Brytyjskiemu chórowi będzie towarzyszył na scenie krakowski zespół muzyki gospel – DeocentriCity.

16 lipca 2017, 18.00
Młodzieżowa Orkiestra Symfoniczna „SYMFONIA JONG TWENTE”
Powstała w 1973 roku orkiestra liczy blisko 65 członków w wieku od 14 do 24 lat. Na repertuar Orkiestry składają się głównie utwory klasyczne – W.A. Mozart, L. van Beethoven, J. Sibelius, J. Haydn, F. Strauss, G. Enescu, P. Czajkowski, M. Bruch, G. Puccini, C. Saint-Saëns, J. Hubay, A. Dvořák, E. Grieg, A. Borodin, M. Musorgski, S. Prokofiew.
Koncert pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego

23 lipca 2017, 18.00
Zespół HARD TIMES
Hard Times to trzech muzycznych gentlemanów z Krakowa grających trochę folku, trochę bluesa, czasem na smutno o miłości, a czasem na wesoło o urokach życia. Grają piękne, pozbawione niepotrzebnej egzaltacji piosenki, pełne szorstkiej, męskiej liryki, ściskające za gardło lub porywające do tańca. Nikt wcześniej z taką lekkością nie mieszał gospel z flamenco, ani bluesa z krakowską balladą.

30 lipca 2017, 18.00
Michał Łanuszka: ŁANUSZKA/COHEN
Koncert ma intymny charakter i jest przesycony emocjami. Gościem specjalnym jest wokalistka Izabela Królak, obdarzona niezwykle delikatnym, subtelnym głosem. Warstwie brzmieniowej kolorytu i rozmachu dodaje  obecność na scenie kwartetu smyczkowego. Na instrumentach grają muzycy związani z krakowską Akademią Muzyczną. Nie zabraknie też, w czasie koncertu, momentów muzycznej zabawy i improwizacji.

6 sierpnia 2017, 18.00
Zespół THE NEW LESSERS – Agata Ślazyk i Antek Krupa
Zamysłem twórców zespołu: Antoniego Krupy i Agaty Ślazyk jest przedstawienie współczesnemu słuchaczowi muzyki złotej ery Woodstock. Zespół wykonuje covery angielskich zespołów blues-rockowych końca lat 60-tych takich jak Traffic, Jethro Tull, Free, songi Boba Dylana, fragmenty spektaklu poetycko muzycznego Amela – blues o rozwianych włosach na wietrze autorstwa Antka Krupy i Jarka Śmietany oraz autorskie songi Agaty Ślazyk.

13 sierpnia 2017, 18.00
JOANNA SŁOWIŃSKA z zespołem
Jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci na naszej scenie muzycznej. Z zespołem złożonym z krakowskich instrumentalistów koncertowała w większości krajów Europy, USA, Chile i Gruzji. Jest laureatką wielu renomowanych festiwali, m.in. Grand Prix oraz Nagrody Publiczności festiwalu Polskiego Radia Nowa Tradycja, Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i Super Jedynek TVP1.
Koncert inspirowany jest polską muzyką tradycyjną, motywami muzyki klezmerskiej, romskiej i muzyki Podkarpacia.

20 sierpnia 2017, 18.00
Zespół ElendeS
Zespół założony w 2015r. przez dwóch multiinstrumentalistów: Stein’a Godderé’a oraz Łukasza Chrzanowskiego, wykonuje energiczną muzykę akustyczną. Repertuar składa się ze znanych utworów we własnych interpretacjach, jak również z twórczości autorskiej. Podczas występów najczęściej łączone są obie te formy.

27 sierpnia 2017, 18.00
Zespół NiPU
W marcu 2003 roku Tomek Kostecki, Michał Matysik i Przemek Walczak wystąpili gościnnie na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej „WATRA”. Duża scena Nowohuckiego Centrum Kultury rozbrzmiała przebojami znanych zespołów, a ciepłe przyjęcie przez publikę, zachęciło tercet do rozpoczęcia muzycznej przygody. Poszukiwania sekcji rytmicznej zaowocowały w lipcu dołączeniem do zespołu Mariusza Walczaka, a we wrześniu Leszka Sokołowskiego, tak powstał kwintet o nazwie NiPU.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.