XVIII Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 30 lipca 2017, 17:00 - niedziela, 6 sierpnia 2017

Taniec z wachlarzem

W dawnej Japonii był atrybutem gejszy, tancerza, a nawet wojownika. Mógł służyć do ochłody, rozniecania ognia czy... odpędzania insektów, a do dziś jest również środkiem wyrazu w tańcu. Wachlarz, bo o nim mowa, jest motywem przewodnim XVIII Festiwalu Tańców Dworskich „Cracovia Danza” (30 lipca – 6 sierpnia).

Tegoroczna edycja pod hasłem Na Dalekim Wschodzie zwrócona jest w stronę Azji. Do Krakowa zawita tradycyjnie międzynarodowe grono tancerzy, którzy wezmą udział w plenerowych spektaklach, pokazach oraz warsztatach tańców z różnych epok i zakątków świata. Po raz pierwszy na festiwalu wystąpią koreańskie tancerki Chum-Sarang Arts Academy, które do Polski przyjadą z towarzyszeniem zespołu muzycznego Jeolla Samhyenyukak. Podczas widowiska Tańce tysiąca i jednej nocy 5 sierpnia na Rynku Głównym Jang Tae Yun wraz ze swoimi uczennicami zaprezentuje tańce dworskie z dawnej Korei. Tego samego dnia mieszkańcy Krakowa oraz goście wezmą udział w wielkim balu dla publiczności. Natomiast 6 sierpnia zobaczymy spektakl Tańczący wachlarz z udziałem Baletu Dworskiego „Cracovia Danza” i zaproszonych artystów.

Równocześnie przez cały weekend w samym sercu miasta taniec ożywi zabytki: w Barbakanie wyruszymy w Podróży z tańcem, w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka zobaczymy, jakim rozrywkom oddawano się dawniej Na dworze i w pałacu, a w Collegium Maius przekonamy się, że Od nauki do tańca droga jest niedaleka. Minione epoki zostaną wyczarowane muzyką, kostiumami, a przede wszystkim kunsztem mistrzyń tańców dworskich: Barbary Segal, Marie-Claire Bär Le Corre oraz Glorii Giordano. Dużą atrakcją będzie również popis żonglujących flagami sbandieratori z Ferrary. Czeka nas prawdziwa fiesta di danza! (Justyna Skalska, miesięcznik „Karnet”)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.