Letnie koncerty Filharmonii Krakowskiej 2017

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

W ramach letnich koncertów Filharmonii Krakowskiej w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka zaprezentują się niecodzienne składy muzyków-kameralistów, a repertuary pełne są nazwisk kompozytorów rzadko uwzględnianych w regularnych koncertach. Cykl zacznie się z klasyczną elegancją – od wieczoru arii i duetów z oper Mozarta 5 lipca (jeśli là ci darem la mano, to wszystko będzie tranquillo e placido!). Następnie 12 lipca trio Musica Graziosa zabierze nas w fantastyczną podróż – w koncercie Muzyka w zwierciadle czasu zabrzmią m.in. dzieła Jacques’a Iberta, Bohuslava Martinů i Johanna Joachima Quantza. 19 lipca harfistka Agnieszka Kaczmarek-Bialic i oboista Mariusz Pędziałek zagrają utwory kompozytorów francuskich, włoskich i hiszpańskich oraz Witolda Lutosławskiego. 26 lipca czeka nas wieczór z sonatami na kontrabas i basso continuo z udziałem Włodzimierza Gazdeczki (kontrabas) i Pauliny Tkaczyk (klawesyn). 2 sierpnia usłyszymy kwartet fagotowy w tanecznych i fantasmagorycznych klimatach (zabrzmi m.in. efektowny Marsz na miejsce stracenia z Symfonii fantastycznej Berlioza). 9 sierpnia swoje możliwości zaprezentują instrumenty dęte – tym razem za sprawą Tria Stroikowego Filharmoników Krakowskich w programie złożonym z Divertimenta B-dur KV 229 Mozarta i kompozycji współczesnych. 16 sierpnia będzie dniem amerykańskim – oprócz utworów Gershwina i Bernsteina w aranżacji na kwartet smyczkowy usłyszymy „amerykański” Kwartet smyczkowy F-dur Dvořáka. Także 23 sierpnia upłynie pod znakiem smyczków (tym razem w klimatach Starego Świata i muzyki dawnej) – zespół viol zaprezentuje dzieła wieków XVI-XVIII, głównie autorstwa angielskich kompozytorów. Ostatni koncert z cyklu (30 sierpnia) wywoła na scenę fortepian, ale i tu nie zabraknie smyczkowego otoczenia. Artyści wystąpią w dwóch składach jako kwartet i kwintet fortepianowy, grając Mozarta, Noskowskiego i Nowakowskiego.

Igor Kuranda, magazyn „Karnet”

5 lipca 2017, 18.30
Arie i duety z oper Wolfganga Amadeusza Mozarta

Katarzyna Guran – sopran
Maciej Drużkowski – baryton
Agnieszka Ignaszewska-Magiera – fortepian

12 lipca 2017, 18.30
Muzyka w zwierciadle czasu

Musica Graziosa:
Magdalena Di Blasi – flet
Paulina Tkaczyk – klawesyn
Michał Skicki – skrzypce

Jacques Ibert – Deux Interludes
Jef Vanvinckenroye – Gioberney – Suite
Joseph-Nicolas-Pancrace Royer – Le Vertigo Premier Livre
Johann Joachim Quantz – Sonata Es-dur nr 348
Teresa Frączkiewicz-Kirkov – Fantazja na flet, skrzypce i klawesyn
Ewa Fabiańska-Jelińska – Musique ancienne
Bohuslav Martinů – Promenady H. 274    
Georges Migot – Trio na flet, skrzypce i klawesyn

19 lipca 2017, 18.30

Mariusz Pędziałek – obój
Agnieszka Kaczmarek-Bialic – harfa

Jean-Baptiste Loeillet de Gant – Suita e-moll
Claude Debussy – Quatre pieces
Witold Lutosławski – Trzy fragmenty
Bernard Andres – Algues
Joan Manen – Pięć tańców hiszpańskich

26 lipca 2017, 18.30

Włodzimierz Gazdeczka – kontrabas
Paulina Tkaczyk – klawesyn

Henry Eccles – Sonata a-moll na kontrabas i basso continuo
Joseph-Nicolas-Pancrac Royer – Les Marche des Scythes na klawesyn
Attilio Ariosti – Sonata A-dur
Joseph-Nicolas-Pancrac Royer – Le Vertigo na klawesyn
Johann Sebastian Bach – Sonata na klawesyn i violę da gamba D-dur BWV 1028

2 sierpnia 2017, 18.30

Kwartet fagotowy:
Wojciech Turek
Zdzisław Bogacz
Adam Mróz
Marcin Krakowski

Johann Sebastian Bach – Koncert a-moll BWV 593                                                    
Michel Corette – ConcertoLe Phenix
Geoffrey Keating – Dance Hall Suite
Helmut Sadler – Drei Burlesken
Hector Berlioz – Symfonia fantastycznaMarsz na miejsce stracenia

9 sierpnia 2017, 18.30

Trio Stroikowe Filharmoników Krakowskich:
Mariusz Pędziałek – obój
Jan Cielecki – klarnet
Zdzisław Bogacz – fagot

Wolfgang Amadeus Mozart – Divertimento B-Dur KV 229
Aleksander Tansman – Suite pour Trio d’Anches
Jacques Ibert – Cinq Pieces en Trio
Libor Sima – 5 Miniaturen

16 sierpnia 2017, 18.30

Jadwiga Bialic – skrzypce
Katarzyna Białowolska– skrzypce
Anna Migdał-Chojecka – altówka
Alicja Holewa – wiolonczela

Antonín Dvořák – Kwartet smyczkowy F-dur op. 96  
George Gershwin – Błękitna rapsodia na kwartet smyczkowy, Summertime na kwartet smyczkowy
Leonard Bernstein – America z West Side Story na kwartet smyczkowy

23 sierpnia 2017, 18.30

Consort viol:
Mateusz Kowalski – viola da gamba
Justyna Rekść-Raubo – viola sopranowa i viola da gamba
Aleksandra Buczyńska – viola da gamba
Agata Sanchez Martos – viola da gamba
Łukasz Madej – violone

Anonymus (Kremsier, 17Jhdt.)
Eustache du Caurroy – Fantasia nr 6
Michael East – Fantasia a 3
John Hingestone – Fantasia
Thomas Tomkins – In Nomine
Tobias Hume – A Spanish Humor
Orlando Gibbons – Fantasia nr 1
Willam Byrd – In Nomine, Fantasia a 4
Alfonso Ferrabosco – Fantasia a 4
Michel Corrette – Concert "Le Phenix"
David Funck – Structurae di Viola di Gambicae

30 sierpnia 2017, 18.30

Milena Kędra – fortepian
Katarzyna Białowolska – skrzypce
Janusz Pisarski – altówka
Barbara Łypik-Sobaniec – wiolonczela
Grzegorz Frankowski – kontrabas

Zygmunt Noskowski – Kwartet fortepianowy d-moll op. 8
Wolfgang Amadeus Mozart – Kwartet fortepianowy g-moll KV 478
Józef Nowakowski – Kwintet fortepianowy Es-dur op. 17

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.