Alan Broadbent & Georgia Mancio w Filharmonii Krakowskiej

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 21 czerwca 2017, 20:00

Dwukrotny laureat nagrody Grammy, ceniony pianista, aranżer i dyrygent Alan Broadbent przedstawi niezwykły program pt."Songbook". W jego kwartecie wystąpią Georgia Mancio (wokal, teksty), Alan Broadbent (fortepian), Oli Hayhurst (kontrabas), Dave Ohm (perkusja). Broadbent jest w ostatnich latach powszechnie podziwiany na świecie jako nadworny dyrygent i aranżer wielkiej Diany Krall . W krakowskim koncercie zaśpiewa natomiast Georgia Mancio, która ma równie piękny głos i podobny do Diany ciepły, wyrafinowany styl.

Songbook

Georgia Mancio, jedna z najbardziej oryginalnych wokalistek brytyjskiej sceny jazzowej, autorka tekstów, laureatka I nagrody International Young Jazz Singers Competition w Brukseli. Występowała z Bobbym McFerrinem, Sheilą Jordan, Ianem Shawem, Lianą Carroll, Jasonem Rebello, Gwilymem Simcockiem. Od 2013 współpracuje z pianistą Alanem Broadbentem (album Songbook). Kieruje własnym festiwalem o nazwie ReVoice!. Nagrała albumy: Peaceful Place (2003), Trapeze (2008), Silhouette (2010), Come Rain Or Come Shine (2013). W swych interpretacjach łączy jazz z elementami muzyki włoskiej, chilijskiej i urugwajskiej.

Alan Broadbent (ur. 1947), pochodzący z Nowej Zelandii, mieszkający w USA pianista jazzowy, kompozytor, aranżer, dyrygent, zdobywca dwóch nagród Grammy. Studiował grę na fortepianie i teorię muzyki, w 1966 wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie kontynuował naukę w Berklee College of Music w Bostonie. 1969-72 był członkiem (także kompozytorem i aranżerem) orkiestry Woody’ego Hermana. W kolejnych latach grał z Chetem Bakerem, Warne’em Marshem, Garym Fosterem i Nelsonem Riddle’em. 1987-2011 występował i nagrywał z kontrabasistą Charliem Hadenem. W 1990 rozpoczął współpracę z Natalie Cole (m.in. albumy Unforgettable, 1991 i Stardust, 1996). Był pianistą, aranżerem i dyrygentem orkiestr, które akompaniowały Shirley Horne i Dianie Krall. Koncertuje ze swoim trio, daje recitale solowe, często gości w Polsce.

udostępnij

więcej

  • Bilety: 60 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.