Międzynarodowe Warsztaty Gitarowe | Festiwal Terra Artis w Lanckoronie

Festiwale muzyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 13 lipca 2017 - niedziela, 23 lipca 2017

FESTIWAL TERRA ARTIS w Lanckoronie

Międzynarodowe Warsztaty Gitarowe to projekt, który stanowi innowacyjną formę rozwijania umiejętności gry na gitarze. Oprócz doskonalenia warsztatu uczestników duży nacisk kładziony jest na kształtowanie ich wrażliwości artystycznej i poszerzanie horyzontów twórczych poprzez udział w dodatkowych zajęciach z innych dyscyplin sztuki (m.in. warsztaty teatralne, filmowe, plastyczne, wernisaże i wieczory poetyckie). Warsztaty to także uczta dla melomanów. Warsztatom już po raz trzeci towarzyszyć będzie Festiwal Terra Artis, który proponuje odbiorcom ogólnodostępne koncerty wirtuozów gitary, a także interesujących, tworzących niestandardową muzykę zespołów. Tym, co wyróżnia lanckorońskie Warsztaty spośród podobnych przedsięwzięć, jest rezygnacja z konkursowej atmosfery rywalizacji i współzawodnictwa, na rzecz otwartości i pełnej akceptacji uczestników, bez względu na wiek i posiadane umiejętności.

Tegoroczna, dziesiąta już edycja Warsztatów odbędzie się pomiędzy 13 a 23 lipca w Lanckoronie. Zajęcia z gry na gitarze poprowadzą Piotr Domagała, Paweł Kwaśny, Michał Nagy, Marek Nosal, Michał Pindakiewicz, Tatiana Stachak, Petr Saidl oraz Marcin Siatkowski.

PROGRAM WYDARZEŃ KULTURALNYCH:

  • 13 LIPCA (czwartek), KONCERT CLAUDIO MACCARI & PAOLO PUGLIESE, godz. 19:30 (kościół parafialny)

Duet gitarzystów klasycznych, który specjalizuje się w wykonawstwie i interpretacji muzyki gitarowej z XIX wieku. Od debiutu w 1992 roku w Carnegie Recital Hall (Nowy Jork) zapraszani są do udziału w licznych festiwalach gitarowych, podczas których udzielają także lekcji mistrzowskich.

  • 16 LIPCA (niedziela) CARLOS MARTIN Y SUS CABALLEROS | ACCEPTDANCE, godz. 19:30 (Cafe Arka)

Carlos Martin (Carlos Martin y sus Caballeros) to pochodzące z Austrii trio: Martin Wesely jako Carlos Martin (gitara, mandolina, śpiew), Floriano Saltarello (kontrabas) i Andrès Barca (bębny). Wykonują muzykę łączącą jazz z tradycyjną i popularną muzyką od Buenos Aires, przez Hawanę, Nowy Jork, Andaluzję, po Paryż. Zespół wykorzystuje na koncertach instrumenty tak nietypowe, jak tarka do prania, czy rzadko dziś spotykana drumla. AcceptDance to z kolei polsko-austriacki projekt Martina Wesely i Piotra Domagały z udziałem Olega Dyyaka, Andreasa Schiffera i Flo Hupfaufa. Zespół zaprezentuje autorską muzykę z elementami jazzu, folku i improwizacji.

  • 18 LIPCA (wtorek) EWA LIPSKA & GRZEGORZ TURNAU, godz. 19:30 (Cafe Arka)

„Krótka bajka” to tytuł spotkania poetycko-muzycznego oraz piosenki Grzegorza Turnaua z jego drugiego studyjnego solowego albumu „Pod światło” (1993), do której tekst napisała polska poetka i felietonistka Ewa Lipska. Autorka słów i kompozytor spotkają się ponownie w Lanckoronie, by porozmawiać o podwójnym życiu wierszy i piosenek.

  • 20 LIPCA (czwartek) ENSEMBLE LA VOLTA, godz. 19:30 (Gminny Ośrodek Kultury)

LA VOLTA jest zespołem mającym swoją siedzibę w Reinach/Basel Land (Szwajcaria). W zespole występują dzieci i młodzież w wieku 10—18 lat. Pod kierownictwem twórcy i opiekuna zespołu, Jürgena Hübschera, młodzi muzycy wykonują wiele gatunków muzyki, m.in. muzykę barokową oraz ludową i popularną. Grają na różnych rodzajach gitar, na instrumentach historycznych (jak lutnia, gitara barokowa, mandolina barokowa, pandora itd.) oraz na instrumentach folklorystycznych z całej Europy i obu Ameryk, na skrzypcach, fletach i na ponad 30 rodzajach instrumentów perkusyjnych. Zespół odbywa liczne podróże koncertowe po Europie, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Środkowej.

  • 22 LIPCA (sobota) WARSZAWSKA ORKIESTRA SENTYMENTALNA, godz. 21:00 (Rynek w Lanckoronie)

Orkiestra rozsmakowana w dawnych melodiach Warszawy (i nie tylko) kontynuująca tradycję rewiowych wykonań utworów tanecznych i sentymentalnych. Muzycy zabierają swoich słuchaczy w muzyczną podróż do czasów, gdy na największych polskich scenach grywało się piosenki Henryka Warsa, Jerzego Petersburskiego, czy Fanny Gordon. Podczas występów Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej można usłyszeć repertuar dwudziestolecia międzywojennego, piosenki Adama Astona, Wiery Gran, Tadeusza Faliszewskiego, Henryka Rostworowskiego, Mieczysława Fogga innych gwiazd teatralnych, kabaretowych, jak i filmowych. Orkiestra zachowuje naturalny i ponadczasowy czar tych piosenek, dodając im dodając im odrobiny współczesnej wrażliwości muzycznej.

udostępnij

więcej

Położenie na mapie

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.