Sting w Tauron Arenie Kraków

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 12 października 2017, 18:00

Muzyka środka nocy

Wydaje się, że obecny jest na rynku już tyle lat, że trudno znaleźć w jego biografii coś zaskakującego. A jednak! Sting od najmłodszych lat chciał zostać muzykiem. Początkowo grywał z lokalnymi zespołami jazzowymi (jazz do dziś pozostaje jego miłością). Na jednym z takich synkopowych wieczorów wystąpił w swetrze w żółto-czarne pasy. Gordon Sumner (tak właściwie nazywa się ten brytyjski artysta) wyglądał jak osa, więc muzyczni partnerzy szybko ukuli mu pseudonim Sting (ang. żądło). A czy wiecie, że utwór Every Breath You Take (z płyty Synchronicity grupy The Police) to najczęściej zamawiana piosenka w radiach na świecie? Podobno Sting napisał ten przebój po przebudzeniu się w środku nocy. A mawiają, że kto rano wstaje...

12 października w Tauron Arenie Kraków Sting zaprezentuje się w ramach trasy promującej jego najnowszy album 57th & 9th, na którym – co może zaskakiwać – powraca do bardziej po-prockowego grania. Na scenie artyście towarzyszyć będzie trzyosobowy zespół: jego wieloletni gitarzysta Dominic Miller, Josh Freese (perkusja) oraz Rufus Miller (gitara), zaś gośćmi specjalnymi będą dodatkowo jego syn Joe Sumner oraz akordeonista Percy Cardona, który regularnie występuje z The Last Bandoleros. (Artur Jackowski, magazyn "Karnet")

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.