Pikniki Obywatelskie 2017

Widowiska plenerowe i happeningi

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Czerwiec w Krakowie zapowiada się wyjątkowo. Nasze miasto, zgodnie z przedwojenną tradycją, obchodzić będzie swoje święto – Dni Krakowa. W ramach imprez mających uświetnić to wydarzenie Krakowskie Biuro Festiwalowe wspólnie z Wydziałem Promocji i Turystyki oraz Miejskim Ośrodkiem Wspierania Inicjatyw Społecznych serdecznie zaprasza mieszkańców do udziału w piknikach obywatelskich.

Pikniki Obywatelskie odbędą się:
17 czerwca, 12.00-20.00 – w park Bednarskiego w Podgórzu
18 czerwca, 12.00-20.00 – w parku Ratuszowym w Nowej Hucie
25 czerwca, 12.00-20.00 – na Błoniach

Pikniki Obywatelskie to nie tylko doskonała okazja do zapoznania się z projektami zgłoszonymi w tegorocznym Budżecie Obywatelskim, ale też możliwość uczestniczenia w licznych atrakcjach towarzyszących dla małych i dużych. Dzieci będą mogły wziąć udział w zabawach z animatorem, zaś dorośli w tym czasie odpoczną w strefie relaksu, posilą się w jednym z kilku mobilnych punktów gastronomicznych (food truck) lub skorzystać z bezpłatnych usług stacji naprawy rowerów.

W ciągu Pikników w każdym z pięciu namiotów podzielonych tematycznie wg dziedzin (kultura, zieleń, infrastruktura, sport, edukacja) będą przedstawiane tegoroczne projekty do Budżetu Obywatelskiego. Sposób prezentacji jest dowolny, organizatorzy pikników liczą, że Wnioskodawcy zaskoczą ciekawą formą i zainteresują mieszkańców, aby ci chętnie zagłosowali na ich projekt. Na piknikach przygotowane zostanie specjalne miejsce do głosowania – namiot wyposażony w odpowiednie stanowiska, gdzie zagłosować będzie można zarówno w formie elektronicznej, jak i papierowej. W razie wątpliwości skorzystać można z pomocy Konsultantów, którzy chętnie udzielą zainteresowanym wszelkich informacji dotyczących Budżetu Obywatelskiego.

Pikniki Obywatelskie połączone będą z potańcówkami – od 16.00 do 20.00 rozbrzmiewać będzie muzyka do tańca. Na scenie pojawią się również instruktorzy tańca, którzy poprowadzą lekcję przed potańcówką.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.