Dzień Otwarty Magistratu 2017

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 4 czerwca 2017, 10:00-17:00

W ramach Dni Krakowa krakowianie i turyści są zaproszeni do odwiedzenia siedziby władz miasta w Dniu Otwartym Magistratu. Impreza – w tym roku organizowana pod hasłem: „Zielono mi” – to szereg aktywności edukacyjnych, ekologicznych, warsztatowych, piknikowych, sportowych i artystycznych. W niedzielę 4 czerwca będzie można zwiedzić z przewodnikiem budynek Magistratu, czyli Pałac Wielopolskich, który tego dnia za sprawą Zarządu Zieleni Miejskiej zamieni się w najzieleńszy bodaj punkt miasta i jednocześnie miejsce, gdzie będzie można obejrzeć przygotowane specjalnie na tę okazję Zielone Improbaje, czyli bajki improwizowane dla dzieci i dorosłych, a także odpoczywać w specjalnie zaaranżowanej strefie relaksu na przykład z samodzielnie przygotowanym w trakcie warsztatów zielonym koktajlem.

Dodatkowo w strefie rekreacji będzie można zagrać w bule, badmintona i inne gry miejskie, wziąć udział w fitnessie w zieleni, w warsztatach na temat miejskiego ogrodnictwa, a także zaangażować się w warsztaty ekologiczne przygotowane przez miejskie jednostki organizacyjne (MOPS) i spółki miejskie (KHK i MPO).

W ramach Dnia Otwartego Magistratu odbędą się także wykłady o tematyce ekologicznej połączone z eksperymentami oraz warsztaty na temat jadalnych chwastów. Przybliżeniem znaczenia lokalnych symboli będą między innymi warsztaty lepienia obwarzanków z masy solnej przygotowane przez powstające w Krakowie Muzeum Żywego Obwarzanka. Dla osób szukających artystycznych możliwości ekspresji zostaną przygotowane warsztaty Mały Wyspiański koordynowane przez Centrum Kultury Podgórza.

Dzień Otwarty Magistratu to także Sesja Młodzieżowej Rady Miasta i finał projektu Uczeń – Obywatel. Inicjatywy te są organizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury im. K.I. Gałczyńskiego oraz Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana. 4 czerwca na terenie Magistratu będzie również okazja do zapoznania się z ideą Budżetu Obywatelskiego. Dodatkowo przez pierwszą część imprezy (w godzinach 10.00-14.00) w strefie zdrowia, na stoisku przygotowanym przez Szpital Bonifratrów będzie można zmierzyć ciśnienie tętnicze i poziom cukru we krwi. Dzień Otwarty Magistratu zakończy się koncertem Renaty Przemyk z zespołem. Świętujmy razem!

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.