Święto Ulicy Stolarskiej

Widowiska plenerowe i happeningi

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 24 czerwca 2017, 17:00-23:00

24 czerwca będzie cały Kraków będzie śpiewać! Do wspólnego świętowania dołączają też Konsulaty Generalne: Republiki Federalnej Niemiec, Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz Republiki Francji, które wspólnie z Krakowskim Biurem Festiwalowym wyprawią Święto Ulicy Stolarskiej. Tradycyjnie, mimo ogromu atrakcji, na Wiankach nie zabraknie też pokazu pirotechnicznego, który rozpocznie się o 22.45. Najlepiej podziwiać go z bulwaru Czerwieńskiego.

Ulica Stolarska znana jest doskonale mieszkańcom Krakowa, Małopolski i regionu, nie tylko dzięki swojemu urokowi, ale też dzięki mieszczącym się tam Konsulatom Generalnym Republiki Federalnej Niemiec, Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz Republiki Francji. 24 czerwca, od 16.00 do 22.00, podczas święta tej ulicy, będzie można poczuć klimat tych państw za sprawą programu, który nie tylko prezentuje bogactwo kulturalne Niemiec, Stanów Zjednoczonych i Francji, ale też, dzięki występom polskich artystów, dobre stosunki, które je łączą z Krakowem.

Konsulat Niemiecki zaprosił do występów formacje Karl die Große, wywodzącą się z partnerskiego dla Krakowa Lipska oraz Rafała Dziwisza, którego repertuar pozostaje niespodzianką dla publiczności. Fani artysty z pewnością oczekują wzruszających interpretacje piosenek m.in. z repertuaru B. Brechta, M. Dietrich i Ch. Aznavoura.

Fragmenty kultowego „Małego Księcia” w wykonaniu Teatru STU oraz koncert laureatów Krakowskiego  Młodzieżowego Festiwalu Piosenki Francuskiej, który już od dwunastu lat przyciąga młodych  miłośników piosenki francuskiej z całej Polski, zaproponuje widzom Konsulat Francuski.

Stan Breckenridge and his boys, czyli zakochany w Polsce charyzmatyczny mistrz jazzu i bluesa, zagra na scenie w pobliżu Klasztoru Ojców Dominikanów, na zaproszenie Konsulatu Stanów Zjednoczonych Ameryki. Podobnie jak artysta, pochodzący z Chicago Mario Gonzalez Jr. "ZORE", który do Krakowa przyjedzie wraz z córką. Razem zaprezentują bogactwo kultury hip-hop tańcząc breakdance, hip-hop
i malując graffiti.

Pomiędzy artystami zaproszonymi przez Konsulaty Generalne dla publiczności wystąpią też artyści zaproszeni przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, mieszkający w Krakowie Anglik Karl Culley i zespół-niespodzianka. Na Święcie Ulicy Stolarskiej będzie ciekawie, międzynarodowo i kolorowo!

Wizualnych wrażeń dostarczy też wystawa „Jerozolima utrwalona”, zorganizowana przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej i École Biblique et Archéologique Française de Jérusalem w partnerstwie z Konsulatem Generalnym Republiki Francji w Krakowie i Instytutem Francuskim w Krakowie. Choć wystawa będzie mieć swój wernisaż 25 czerwca, to już dzień wcześniej uczestnicy Wianków-Święta Muzyki będą mogli podziewać fotografie Jerozolimy, które pochodzą z kolekcji francuskiego współorganizatora wystawy.  Zdjęcia zostały wykonane przez dominikanów na początku XX w, w różnych technikach fotograficznych i w większości nie były jeszcze nigdy prezentowane w Polsce. Wystawa odbędzie się w krużgankach Klasztoru Ojców Dominikanów w Krakowie.

Piękne obrazy będzie można podziwiać także na niebie. Już o 22.45 sztuczne ognie pokolorują firmament w trakcie spektakularnego pokazu pirotechnicznego. Najwygodniej będzie podziwiać je z bulwaru Czerwieńskiego. Wianki – Święto Muzyki 2017 już 24 czerwca. Zapraszają Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

udostępnij

więcej

Położenie na mapie

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.