TA Galeria feministyczna

Galerie

TA Fundacja została zarejestrowana przez krakowski sąd w dniu 31 maja 2017 roku pod numerem KRS 0000680941.
Podstawowym celem Fundacji jest promowanie sztuki i działalność kulturalna, ze szczególnym uwzględnieniem twórczości artystycznej kobiet i wypowiedzi o charakterze feministycznym.

Powstała w ważnym momencie – intensywnych społecznych manifestacji, a zarazem na bazie indywidualnego niepokoju i buntu, w poczuciu dewaluacji postaw i pojęć związanych z feminizmem, z potrzeby działania. Jest przestrzenią mówienia własnym, silnym głosem i swobodnego wyrażania kobiecego doświadczenia; mocną bazą dla wspólnoty, wymiany doświadczeń i działań afirmatywnych; ochrony praw i godności; wsparcia, aktywizacji i debaty. Naszym celem jest demitologizacja kobiecości realizowana w opozycji do opowieści snutych przez normotwórczą narrację patriarchalną.

TA Fundacja powstała z potrzeby obserwacji, analizy i promocji działań skoncentrowanych na feminizmie oraz nim inspirowanych. Obszarem naszych zainteresowań i działań jest feminizm, który pojmujemy jako działania równościowe, wzmacniające kobiety, podnoszące ich samoświadomość oraz promujące dobre praktyki we wzajemnych relacjach pomiędzy płciami. Jako szukanie przestrzeni porozumienia, empatyczną komunikację, słuchanie i otwieranie przestrzeni dla Innych – co według nas właśnie w kobiecej wspólnocie jest możliwe. Feminizm znaczący upełnomocnienie oraz solidarność.

Cele Fundacji precyzuje Statut.

TA Fundacja prowadzi inicjatywę wystawienniczą pod marką TA galeria feministyczna. Galeria nie posiada stałej siedziby. Wystawy odbywają się w przestrzeniach partnerów instytucjonalnych oraz innych galerii.

udostępnij

więcej

Położenie na mapie

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.