Festiwal Literatury dla Dzieci 2017

Festiwale literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 6 czerwca 2017 - niedziela, 11 czerwca 2017

Dla dzieci czytanie książek to prawdziwa frajda: są kolorowe obrazki, niesamowite historie, zabawne wyliczanki i czas spędzony z rodzicami. Dla rodziców ważne jest to, że ćwiczy dziecięcą pamięć, wzbogaca słownictwo, pobudza wyobraźnię, uczy wyrażania emocji, wpływa na poczucie estetyki… długo można by wymieniać. Z połączenia tych dwóch punktów widzenia powstał Festiwal Literatury dla Dzieci, który inspiruje do sięgania po lektury ciekawe, ważne i wartościowe. W tym roku nowościom z najwyższej półki będą towarzyszyć nieco zapomniane perły literatury dziecięcej. W dniach 6-11 czerwca wrócimy do klasycznych wyliczanek, poczytamy wiersze, które przeniosą nas do krainy śmiechu, poznamy symbolikę różnych kultur i tajniki typografii, posłuchamy historii i historyjek wciągających po uszy, a także skonfrontujemy naukę z literaturą, w czym pomoże nam Matplaneta. Na koniec każdego dnia – przed zachodem słońca – zapraszamy na męskie czytanie: będzie o lokomocji i powieje grozą!

Z czytelnikami spotkają się m.in. Barbara Gawryluk (autorka Chichotnika), Roksana Jędrzejewska-Wróbel (laureatka Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego), Jacek Cygan (autor ponad 1000 tekstów do piosenek i rozbrykanych Cyferek), Agnieszka Ayşen Kaim (specjalistka od turkologii) i Mariusz Wollny (z wykształcenia etnograf, twórca cyklu o Kacprze Ryksie i książki o Piastach Był sobie król...).

Tegoroczną edycję festiwalu zakończy wielka gala wręczenia po raz pierwszy pod auspicjami Krakowskiego Biura Festiwalowego Nagrody im. Ferdynanda Wspaniałego Najlepszej Polskiej Książce dla Dzieci 2016, którą uświetni żywiołowy koncert Budyń Julka Tuwima z udziałem m.in. Jacka „Budynia” Szymkiewicza i Czesława Mozila. (bf)

udostępnij

więcej

  • www.fldd.pl
  • 1306745586070820
  • Wstęp wolny, część warsztatów wymaga rejestracji, koncert "Budyń Julka Tuwima" – 20 zł (bilety dostępne w InfoKraków)
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.