Wiktor Dąbkowski. Flirt towarzyski

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 21 maja 2017, 12:00 - niedziela, 18 czerwca 2017

Wystawa laureata Nagrody Griffin Art Space – Lubicz 2016

Istnieją miejsca ukryte w lasach, gdzie ze źródeł płynie zdrowa woda. Sanatoria, które tu powstały, powinny gromadzić osoby, dla których jest ona lekarstwem. Choć są finansowane ze środków publicznych w ramach ogólnodostępnej służby zdrowia, ośrodki te przyciągają nie tylko schorowanych kuracjuszy, ale także osoby, dla których woda jest jedynie pretekstem do wyrwania się z domu. Pobyt w sanatorium zmienia się dla nich w tańce i igraszki.

Komunizm obiecywał, że każdego będzie stać na pobyt w uzdrowisku, traktowany jak rodzaj wczasów. Mimo upływu lat nadal daje się zauważyć ten sposób myślenia. Często słyszy się opowieści o sanatoryjnym życiu. Obrosło ono legendami. Dąbkowski postanowił sprawdzić, ile jest w tych opowieściach prawdy, a ile mitu.

Seria zdjęć powstała w polskich uzdrowiskach balansuje między sugestią opartą na zasłyszanych historiach a rzeczywistością sanatoryjnego nocnego życia.

Wiktor Dąbkowski urodził się w 1972 roku w Płocku. Uzyskał dyplomy z politologii, ekonomii oraz socjologii. Po 15 latach pracy jako dziennikarz radiowy, w 2006 roku postanowił coś zmienić w swoim życiu i zaczął opowiadać historie za pomocą fotografii. Od tamtej pory swój czas poświęca pracy redaktorskiej i projektom indywidualnym. Jego prace były publikowane m.in. w czasopismach „The Financial Times”, „Spiegel”, „Focus”, „Le Point”, „Huffington Post”, „Le Soir”, „Polityka”, „Washington Post”, „Wall Street Journal” i wielu innych. W 2014 roku wspólnie ze znajomymi artystami z Polski założył kolektyw People You May Know. W 2015 roku został laureatem Seckji ShowOFF, a rok później zdobył Nagrodę Griffin Art Space – Lubicz 2016 podczas XI Przeglądu Portfolio.

Wystawa w ramach Miesiąca Fotografii w Krakowie 2017.

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.