XV Podgórskie Wschody Słońca

Widowiska plenerowe i happeningi

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 21 czerwca 2017, 04:15

Stowarzyszenie PODGORZE.PL zaprasza już po raz piętnasty na Podgórskie Wschody Słońca!

Wszyscy obdarzeni wyobraźnią, pragnieniem niekonwencjonalnego spędzania czasu o niekonwencjonalnych porach, miłośnicy „nowych tradycji”, tajemniczych legend, romantycy, tudzież szaleńcy znajda swoje miejsce i pokrewne dusze na kopcu Krakusa, wspólne sprawdzając, czy prawdziwa jest legenda o pewnym wschodzie słońca.

W środę, 21 czerwca, mniej więcej o 4.30 stanie się zadość słynnej podgórskiej legendzie o słońcu i dwóch kopcach. Bo w legendzie stoi, iż tego właśnie dnia, stojąc na kopcu Krakusa, zobaczymy słońce wschodzące dokładnie nad kopcem Wandy. Zaś gdy wieczorem tego dnia podczas zachodu słońca staniemy na kopcu Wandy – zobaczymy słońce zachodzące za kopcem Krakusa.

Podanie to ma potwierdzać tezę, że te właśnie dwa kopce są celtyckimi znakami solarnymi. Stowarzyszenie PODGORZE.PL wraz z liczną świtą Podgórzan i nie tylko już po raz piętnasty sprawdza prawdziwość tego podania. Jak dotąd – z różnym skutkiem ;-)

Pora jest szalona, ale warto zobaczyć jak słońce po cichutku, bezszelestnie rozświetla świat swoimi promieniami i budzi uśpionych.

21 czerwca – już po raz piętnasty będziemy świadkami tego wydarzenia i jak co roku będziemy usilnie badać ile w legendzie jest prawdy. Spotykamy się o 4.15 na kopcu Krakusa, by powitać wschód słońca i powiedzieć dzień dobry uśpionemu miastu z samego szczytu. Nie prześpij tego wydarzenia! Jak co roku nie wiadomo, co się wydarzy, bo spektakl reżyseruje sama Matka Natura. Zapewniona jest natomiast atmosfera happeningu, zachwyt nad cudem natury, radość ze wstającego, nowego, pięknego dnia. Ubierzcie się ciepło, a jeśli to możliwe, załóżcie ubrania w ciepłych, słonecznych barwach: żółtym, pomarańczowym, czerwonym… Na uczestników czekają okolicznościowe certyfikaty oraz poczęstunek.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.