15. Święto Soli

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 11 czerwca 2017, 10:00-18:00

Warzenie soli, skręcanie lin, lepienie garnków, czerpanie papieru, kaligrafia, wyplatanie koszy, wykuwanie z metalu, wykonywanie beczek, rzeźbienie w soli, odbijanie drzeworytu, drukowanie na prasie, składanie czcionek, wyrabianie pieczęci, druk na tkaninie, tworzenie świec... A do tego muzyka na żywo, zwiedzanie Zamku Żupnego, konkursy, loteria i stanowisko archeologiczne. Muzeum Żup Krakowskich zaprasza 11 czerwca na Święto Soli, które zainauguruje przemarsz Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Kopalni Soli „Wieliczka” od szybu Daniłowicza, aleją Jana Pawła II na dziedziniec Zamku Żupnego. Zgodnie z hasłem tegorocznego święta „Sól dla kultury – od morza aż po góry” wiele elementów zabawy będzie koncentrować się wokół Wisły, która spaja te przeciwległe bieguny Polski.

Święto Soli to także zabawy, inspirowane solą i pracą górników: zjazd u liny, Quest „Solne podróże” oraz zajęcia plastyczne z masy solnej i malowania solniczek.

Łącznikiem pomiędzy teraźniejszością a przeszłością będą oferujące sól stanowiska polskich kopalń soli: Kopalnia Soli "Wieliczka", Kopalnia Soli "Bochnia" i Kopalnia Soli Kłodawa.

A w kuchni żupnej czekać będą przysmaki...

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.