Z biegiem lat, z biegiem dni [gdzie jest Pepi]

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Białe plamy

Pod koniec lat 70. ubiegłego wieku Andrzej Wajda wystawił na deskach Starego Teatru siedmiogodzinny spektakl Z biegiem lat, z biegiem dni, w całości oparty na dramatach młodopolskich pisarzy, m.in. Gabrieli Zapolskiej, Michała Bałuckiego i Jana Augusta Kisielewskiego. Z wielką zręcznością i erudycyjną znajomością rzeczy połączyła je w monumentalną całość Joanna Olczak-Ronikier. Przedstawienie cieszyło się tak wielką popularnością, że reżyser zdecydował się na przeniesienie go na ekran. Teraz Agnieszka Glińska powraca do scenariusza sprzed czterdziestu lat i konfrontując go z własną rodzinną historią, wskazuje białe plamy na barwnym młodopolskim pejzażu. „Ze starych fotografii, strzępów informacji, domysłów i zadeptanych śladów chcemy przywołać pamięć o tych, którzy kiedyś żyli na sąsiednich ulicach, chodzili tymi samymi ścieżkami, spotykali i mijali się z naszymi prababciami i pradziadkami, a których potworność Zagłady skazała na nieistnienie” – mówi reżyserka spektaklu Z biegiem lat, z biegiem dni [gdzie jest Pepi], który zobaczymy premierowo 20 maja w Teatrze im. Juliusza Słowackiego.

(Justyna Skalska, miesięcznik „Karnet”)

Obsada: ~   Dominika Bednarczyk ~   Małgorzata Biela ~   Hanna Bieluszko ~   Pola Błasik ~   Zuzanna Czerniejewska (gościnnie) ~   Dorota Godzic ~   Marta Konarska ~   Agnieszka Kościelniak ~   Anna Tomaszewska ~   Karolina Wasilewska (gościnnie) ~   Katarzyna Zawiślak-Dolny ~   Mateusz Bieryt (gościnnie) ~   Krzysztof Piątkowski ~   Sławomir Rokita ~   Modest Ruciński (gościnnie) ~   Łukasz Simlat (gościnnie) ~   Marcin Wojciechowski (gościnnie)

Premiera 20 maja 2017

udostępnij

więcej

  • 32-57 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.