XVII Festiwal Nauki i Sztuki

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 24 maja 2017 - sobota, 27 maja 2017

Czy dokonania naukowe, sportowe i kulturalne są zgodne z naturą, czy jednak zbyt mocno ingerują w środowisko, w którym przyszło nam żyć? Z tym jakże aktualnym problemem postanowili zmierzyć się organizatorzy XVII Festiwalu Nauki i Sztuki, wybierając na patrona Walerego Goetela, który jako jedyny Polak otrzymał Nagrodę im. Van Tienhovena za prace nad europejskimi rezerwatami i narodowymi parkami przyrody. Jak naukowcy mogą przyczynić się do ochrony środowiska i zadbać o przywrócenie harmonii człowieka z naturą, przekonamy się w dniach 24-27 maja. Najnowsze osiągnięcia krakowskich ośrodków naukowych zaprezentowane zostaną m.in. na scenie przy miasteczku festiwalowym na Rynku Głównym. W programie obok seminarium poświęconego ochronie środowiska znalazły się także sportowe rozgrywki – Naturalnie futsal!, koncert Big Bandu Akademii Muzycznej w Krakowie czy spektakl Do DNA w wykonaniu studentów krakowskiej PWST.

Na finał Uniwersytet Pedagogiczny – główny organizator festiwalu – zaprasza do kościoła św. Katarzyny, gdzie Gheorghe Zamfirowi, wirtuozowi gry na fletni Pana towarzyszyć będzie orkiestra symfoniczna UP oraz chór akademicki. (bf)

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.