Recital lutniowy Gabrielli Perugini

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 20 maja 2017, 19:00

Włoski Instytut Kultury w Krakowie zaprasza na koncert włoskiej renesansowej muzyki lutniowej w wykonaniu Gabrielli Perugini.

Gabriella Perugini po ukończeniu konserwatorium w Turynie na wydziale gitary poświęciła się grze na typowych instrumentach renesansowo-barokowych, takich jak lutnia, teorba czy gitara barokowa. Zajęła się także nauką komponowania oraz muzyką chóralną. Jest laureatką wielu konkursów krajowych i międzynarodowych, występuje jako solistka, oraz z zespołami kameralnymi, repertuarem nawiązując głównie do XVI i XVII w.
Przy współpracy z lekarzami od kilku lat zajmuje się także muzykoterapią, pomagając osobom z problemami neurologicznymi. Od 2009 roku realizuje tematyczne spektakle muzyczne, w których łączy grę na instrumentach z recytacją wierszy oraz pokazami malarstwa. Oddziałuje na widza dźwiękiem, obrazem i poezją, umożliwiając wielozmysłowy odbiór jej twórczości.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.