Świetlne urodziny Goethe-Institut

Widowiska plenerowe i happeningi

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Świetlne urodziny

„Więcej światła!” – brzmiały pamiętne słowa Johanna Wolfganga Goethego na łożu śmierci. Instytut jego imienia, promujący język i kulturę niemiecką na całym świecie, działa w Krakowie już od 25 lat. Zgodnie z ostatnią wolą patrona, z okazji jubileuszu Goethe-Institut w Krakowie zaprasza na Świetlne urodziny, których kulminacją będą wydarzenia 20 maja na Rynku Głównym u wylotu ulicy Brackiej.

Wieczorne świętowanie rozpocznie o 21.00 spektakl grupy Dundu – teatr majestatycznych lalek utkanych ze świetlistych nici. Następnie zostanie zaprezentowana multimedialna instalacja grupy Urbanscreen na fasadzie pałacu Potockich, w którym mieści się siedziba instytutu (pokaz będzie powtórzony 21 maja). Wreszcie o 22.00 w oknach biblioteki Goethe-Institut stanie trzech didżejów, dając sygnał do rozpoczęcia silent disco na płycie Rynku. Świecące słuchawki uczestników imprezy będą mogły odbierać trzy tworzone na żywo muzyczne kanały.

I tak – słowom Goethego stanie się zadość!

Igor Kuranda, magazyn „Karnet”

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.