VIII Krakowskie Miniatury Teatralne

Festiwale teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 5 lipca 2017 - czwartek, 13 lipca 2017

Magia teatru

Choć panujący wokół wakacyjny klimat skłania do korzystania z uroków lata w plenerze, warto poddać się magii, jaką po raz ósmy roztoczą wokół siebie Krakowskie Miniatury Teatralne (5-13 lipca). Tegoroczną edycję śmiało można nazwać przełomową, nie tylko dlatego, że organizujący to wydarzenie Śródmiejski Ośrodek Kultury stał się Krakowskim Forum Kultury, ale dlatego, że po raz pierwszy wszystkie spektakle będą prezentowane na scenie Teatru im. Juliusza Słowackiego. To dowód na to, że Krakowskie Miniatury Teatralne cieszą się niesłabnącą popularnością, a widzów z roku na rok przybywa!

Pierwszego dnia festiwalu, 5 lipca, zobaczymy Na czworakach – spektakl warszawskiego Teatru Polonia w reżyserii Jerzego Stuhra, który przed krakowską publicznością da również popis swego kunsztu aktorskiego. 6 lipca wybierzemy się w niezwykłą podróż przez świat wyobraźni Bogusława Schaeffera. Demon teatru w reżyserii Andrzeja Domalika (Teatr Ateneum) to komedia, która w nieoczywisty sposób mówi o aktorach i teatrze, a nade wszystko – o procesie tworzenia. Na scenie zobaczymy m.in. Grzegorza Damięckiego i Krzysztofa Tyńca. 10 lipca w Lekcjach stepowania (Och-Teatr) wystąpi plejada aktorek, a wśród nich Joanna Moro, Elżbieta Romanowska i Zofia Zborowska w rolach uczestniczek kursu stepowania, które znalazły sposób na oderwanie się do codziennych zmartwień i trosk. „Są dwa światy i nas jest dwoje, do swych miejsc przypiętych jak rzepy” – słowa z piosenki Maryli Rodowicz zdecydowanie są mottem spektaklu Edukacja Rity, który zobaczymy 12 lipca. W rolach głównych młodziutka debiutantka Katarzyna Ucherska i Piotr Fronczewski!

13 lipca na zakończenie Krakowskich Miniatur Teatralnych w spektaklu Kto nas odwiedzi Cezarego Tomaszewskiego brawurowy popis aktorstwa na najwyższym poziomie dadzą dwie wspaniałe sceniczne osobowości: Jadwiga Jankowska-Cieślak i Jan Peszek. No właśnie… Co nas czeka w przyszłym roku, skoro poprzeczka już teraz zawieszona jest tak wysoko? :)

(Justyna Skalska, miesięcznik „Karnet”)

udostępnij

więcej

  • 80-130 zł
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.