I Festiwal Otwarte Mieszkania w Krakowie

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 13 maja 2017 - niedziela, 14 maja 2017

Warszawski Festiwal Otwarte Mieszkania wkracza także do Krakowa! Za nieprzekraczalną na co dzień zasłoną intymności – w prywatnych mieszkaniach, domach czy pracowniach – odkryjemy ciekawe wnętrza i bardzo osobiste historie.

Celem Festiwalu Otwarte Mieszkania jest udostępnienie krakowskich prywatnych mieszkań, domów, pracowni, a także lokali użytkowych oraz budynków użyteczności publicznej wartych odwiedzenia ze względu na ich walory architektoniczne, estetyczne czy historyczne (także w kontekście historii osobistych).

Projekt odkrywa w nietypowy sposób krakowską architekturę oraz historie pojedynczych mieszkańców miasta. To unikalna możliwość zobaczenia w rzeczywistości atrakcyjnych, oryginalnych i często niedostępnych na co dzień wnętrz. Ponadto dzięki spotkaniom z architektami oraz znawcami krakowskiej urbanistyki festiwal pełni rolę edukacyjną w dziedzinie architektury, jest także okazją do nawiązania kontaktów branżowych.

A poprzez zachęcanie mieszkańców do otwierania swoich prywatnych przestrzeni i organizowane w nich spotkania festiwal przyczynia się do budowania postawy większej otwartości i zaufania, do tworzenia przestrzeni spotkania i dialogu pomiędzy mieszkańcami. Bo przecież otworzenie swojej prywatnej przestrzeni stanowi wyraz społecznego zaufania – tym większy jeśli zaprasza się do niej osoby nieznajome.

Otwórzmy swoje wnętrza!

Szczegółowy program i obowiązkowe (by uniknąć stania w kolejkach!) rezerwacje odwiedzin na stronie internetowej festiwalu.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.