Abstrakt Forum

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 22 kwietnia 2017, 19:00 - sobota, 23 września 2017

Co się stanie, kiedy graffiti porzuci swoją klasyczną formę, zapomni o przyjętych założeniach i przestanie spoglądać w stronę utartych kanonów? Jakie pokłady nowych możliwości kryje w sobie abstrakcja, którą ogranicza jedynie wyobraźnia artysty? Zapragnęliśmy sprawdzić, gdzie leżą jej granice i czy one w ogóle istnieją, zapraszając do współpracy współczesnych twórców malarstwa abstrakcyjnego, których wspólny mianownik stanowi szeroko pojęty street-art. Efektem naszych starań jest wystawa obrazów ABSTRAKT FORUM 2017, które już niedługo pojawią się na ścianach Letniego Pawilonu Forum Przestrzenie. Współorganizatorem wystawy jest Krakowskie Biuro Festiwalowe.

ABSTRAKT FORUM to zbiorowa wystawa prac niekonwencjonalnych artystów, których twórczość wymyka się powszechnym definicjom klasycznego nurtu graffiti. Kuratorzy wystawy – Łukasz Habiera Nawer i Maciej Malinowski – dokonali selekcji wybitnych, współczesnych malarzy, których korzenie są mocno osadzone w street arcie, jednak to, co aktualnie tworzą, zmierza w stronę niczym nieskrępowanej abstrakcji, pozbawionej zasad, kluczowych motywów i określonych form graficznych.

Decydującym aspektem przy wyborze artystów była idea „Graffuturismu” – nowatorskiego pojęcia, które choć w namiastce pomaga zaklasyfikować prezentowane, trudne do zdefiniowania obrazy. Nowe, ekscytujące możliwości, nieograniczona wyobraźnia oraz kreatywność zaproszonych twórców to komponenty decydujące o wyjątkowości wystawy ABSTRAKT FORUM, która jako pierwsza w Polsce eksploruje i przybliża odbiorcy temat abstrakcji w wykonaniu streetartowych artystów.

Wystawę obrazów będzie można oglądać w Letnim Pawilonie Forum Przestrzenie.

Artyści: Jan Kalab, Moneyless, Nawer, Nelio, James Reka, Augustine Kofie, Robert Proch, Remi Rough

Część  I: 22 kwietnia – 15 lipca 2017

Część II: 22 lipca – 23 września 2017

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.