22. Nowohucka Wiosna Muzyczna

Festiwale muzyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 14 maja 2017 - niedziela, 28 maja 2017

Już po raz 22. Ośrodek Kultury im. Cypriana Kamila Norwida w Krakowie organizuje Nowohucką Wiosnę Muzyczną, która odbędzie się w dniach 14-28 maja 2017 r. w Nowej Hucie i nie tylko… Tegoroczna edycja zaspokoi gust wielbicieli muzyki klasycznej, jak również współczesnych brzmień i młodej polskiej alternatywy.

Wśród projektów, które zagoszczą w maju w największej dzielnicy Krakowa warto wyróżnić zespół Na Górze, który już od 23 lat bezkompromisowo pokazuje, że osoby z niepełnosprawnościami mogą być pełnosprawnymi artystami! Sami wykonawcy swoją muzykę opisują jako „ogniskowy punk” i z pewnością 26 maja w Ośrodku Kultury Norwida na os. Górali 5 rozgrzeją serca krakowian. Kto jest ciekaw historii jak to kiedyś w Nowej Hucie piosenka zespołu Na Górze uratowała występ zespołu Armia niech sięgnie po lekturę książki Tomasza Budzyńskiego „Soul Side Story” [fragment jest dostępny na stronie www.nagorze.org]. Skocznie będzie również w ARTzonie OKN (os. Górali 4) i Klubie Kuźnia OKN (os. Złotego Wieku 14), gdzie rozbrzmiewać będą rytmy folku, popu, funku i jazzu zaprezentowane przez utalentowanych krakowskich muzyków.

Propozycją z pogranicza klasyki i muzyki współczesnej jest Resina czyli Karolina Rec – polska wiolonczelistka i kompozytorka, która w swojej twórczości wykorzystuje proste narzędzia elektroniczne, uzyskując intrygujące i nieoczywiste brzmienie instrumentu. Artystka jako pierwsza Polka przetarła szlak w legendarnej brytyjskiej wytwórni FatCat Records, wydającej zespoły takie jak Sigur Ros czy Animal Collective. Ten koncert – absolutnie nie do przegapienia – odbędzie się już 16 maja w „Norwidzie”.

Tradycją Nowohuckiej Wiosny Muzycznej są duże koncerty z udziałem chórów i orkiestr. Propozycjami tegorocznymi są występy: Chóru i Orkiestry Bazyliki oo. Cystersów [Koncerty na Szklanych Domach], koncert łączący poezję i muzykę z udziałem Lidii Jazgar i zespołu Galicja [Koncerty Mistrzejowickie], koncert w Szkole Muzycznej im. M. Karłowicza z udziałem Chóru i Orkiestry Krakowskiej Młodej Filharmonii, Bocheńskiego Chóru Kameralnego Salt Singers, Chóru Sanktuarium św. Jana Pawła II Nie lękajcie się. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Gospel w programie festiwalu znalazł się także koncert Gospel na Skałce organizowany co roku w sercu Krakowa w Klasztorze OO. Paulinów na Skałce.

Nowohucka Wiosna Muzyczna zawita także do ostatniego czynnego kina w „starej” Nowej Hucie, czyli Kina Studyjnego Sfinks, gdzie będzie można zobaczyć muzyczne obrazy w reżyserii Tomera Heymanna [Mr. Gaga], Terrence’a Malicka [Song to Song] oraz Jima Jarmuscha [Gimme Danger].

Poza propozycjami filmowymi wszystkie wydarzenia Nowohuckiej Wiosny Muzycznej są bezpłatne, co jest dodatkową zachętą do odwiedzenia tej pięknej, rozkwitającej wiosną na zielono dzielnicy Krakowa, w której od 22 lat miesiąc maj zarezerwowany jest dla miłośników muzyki!

PROGRAM

14 maja 2017, 18.00, kościół pw. Matki Bożej Częstochowskiej, os. Szklane Domy 7
KONCERTY NA SZKLANYCH DOMACH – KONCERT PASCHALNY
Chór i Orkiestra Bazyliki oo. Cystersów w Mogile
Stanisław Kowalczyk – dyrygent
Tomasz Ślusarczyk – kierownictwo artystyczne

14 maja 2017, 18.00, kościół pw. św. M.M. Kolbego, os. Tysiąclecia 86
KONCERT MISTRZEJOWICKI – RADOŚĆ PRAWDZIWA. POEZJA I MUZYKA
Lidia Jazgar z zespołem Galicja

16 maja 2017, 20.00, Ośrodek Kultury Norwida, os. Górali 5
RESINA
Karolina Rec – wiolonczela, elektronika

20 maja 2017, 19.00, Zespół Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza, os. Centrum E 2
CHÓR I ORKIESTRA KRAKOWSKA MŁODA FILHARMONIA ORAZ GOŚCIE – koncert w aranżacji Tomasza Chmiela
Alicja Ciesielczuk – sopran
Magda Niedbała-Solarz – mezzosopran
Chór i Orkiestra Krakowska Młoda Filharmonia (Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie)
Tomasz Chmiel – dyrygent
Bocheński Chór Kameralny Salt Singers
Chór Sanktuarium św. Jana Pawła II „Nie lękajcie się”

21 maja 2017, 18.00, Klub Kuźnia, os. Złotego Wieku 14
ACO PROJECT
Beata Ryś – wokal
Sławek Dziedzic – perkusja
Mateusz Norek – bas
Florian Oskwarek – gitara

26 maja 2017, 20.00, Ośrodek Kultury Norwida, os. Górali 5
NA GÓRZE
Adam Kwiatkowski – wokal
Kris – klawisze
Woju – gitara, wokal
Robert Wasiak – perkusja
Jacek Wiczyński – bas

IMPREZY TOWARZYSZĄCE:

KINO NOWOHUCKIEJ WIOSNY MUZYCZNEJ
12–18 maja MR GAGA dokumentalny, reż. Tomer Heymann, Holandia/Izrael 2015
19 maja – 1 czerwca SONG TO SONG fabularny, reż. Terrence Malick, USA 2017
12–24 czerwca GIMME DANGER dokumentalny, reż. Jim Jarmusch, USA 2016

28 maja 2017, 15.00, Ołtarz Trzech Tysiącleci klasztoru oo. Paulinów, ul. Skałeczna 15
KONCERT GOSPEL NA SKAŁCE

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.